Rezultate te kerkimit per termin: +Muzeu

Meta: total 1000 / total_found 3543 / time 0.002 / keyword[0] muzeu / docs[0] 3543 / hits[0] 6367 /
Xhamia e Namazgjasë drejt fundit, pamje me dron (VIDEO)
  • 2017-06-20

Xhamia e Namazgjasë drejt fundit, pamje me dron (VIDEO)

Në një sipërfaqe prej 6000 metrash katrorë, në vendin e njohur si Namazgjaja e Tiranës po ndërtohet xhamia e re, me kupolën e lartë 35 metra dhe katër minaret, lartësia e të cilave shkon në 50 metra. Xhamia e re është drejt fundit dhe faqja Xhamitë e Tiranës ka publikuar disa pamjet

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika
  • 2017-06-14

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika

BAJRAM PEÇI* Ngritja dhe funksionimi i një muzeu pranë Bankës së Shqipërisë ishte përpos se fillesa e ndikimit që ky institucion do kish në botën e kulturës e të trashëgimisë së vlerave të saj. Pas zhvillimit të para do kohe të sesionit mbi historinë e tiparet e dizanjit të kart

No Pic available
  • 2017-06-11

Inagurohet prakingu në sheshin Skënderbej

Nga mëngjesi i kësaj të dielë qytetarët kanë mundësi të përdorin parkimin nëntokësor të sheshit “Skënderbej” me mbi 300 vende. Parkimi është inaguruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj. Erion Veliaj: Për këdo që ka punë te

Hapet parkingu nëntokësor te sheshi Skënderbej, Veliaj: Qytetarë e vlerësuan me notën 10
  • 2017-06-11

Hapet parkingu nëntokësor te sheshi Skënderbej, Veliaj: Qytetarë e vlerësuan me notën 10

Përveçse një qendër pedonale, sheshi Skënderbej ka tashmë edhe parkingun nëntokësor me mbi 300 vende, duke i dhënë zgjidhje problemit të parkimit të automjeteve në qendër të qytetit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputeti i PS, Fatmir Xhafaj, inspek

No Pic available
  • 2017-06-08

Arkiva e Marubit zbret në rrugicat karakteristike

Fotografitë e arkivës së Marubit në Shkodër do të përshtaten nga artistët e rinj me stilin e artit të rrugës për t’u vendosur më pas në rrugicat karakteristike të qytetit. Ky projekt që sapo ka nisur në Shkodër, e shndërron Arkivën e Marubit të aksesueshme për të gjithë

No Pic available
  • 2017-06-08

Muzeu i dështimit

Muzeu i dështimit sapo është hapur në Suedi dhe përfshin objekte që nuk kanë funksionuar sic duhet. Aty mund të gjendet një koleksion me 70 produkte të tilla. Në muze bën pjesë edhe një lojë dedikuar Donald Trump, vetëm pak kohë pasi ai u shpall president.  Përkufizimi im për

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit
  • 2017-06-07

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit

Të shpërndara kudo në Ballkan ndodhen xhevahire natyrore ose historike të cilat shërbejnë si destinacionet më të pazakonta dhe aventuriere të Ballkanit. Fshehur lart në male ose thellë nën tokë, në të gjithë Ballkanin, këto janë pamjet më fantastike që presin të zbulohen nga ju.