Rezultate te kerkimit per termin: +Muzeun +Hebre

Total: 120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.274Z

Kënd Muzeor kushtuar izraelitëve, në Muzeun Kombëtar

Ambasada Izraelite në Shqipëri në bashkëpunim me Muzeun Historik Kombëtar dhe Shoqatën Shqipëri-Izrael përuron një kënd muzeor kushtuar kontributit dhënë nga shqiptarët për popullin hebre gjatë Luftës së Dytë Botërore. Aktiviteti zhvillohet ditën e hënë në orën 14 në pavione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.246Z

Rama në Muzeun e Holokaustit, mesazh thumbues opozitës për djegien e bunkerit

Kryeministri Rama ka vizituar ditën e djeshme Muzeun e Holokaustit në Izrael, por nuk e ka kapërdirë ende djegien e bunkerit nga protestuesit opozitarë më 8 dhjetor të këtij viti. Rama, madje ka edhe një mesazh thumbues për ata që i vunë zjarrin bunkerit-muze se evokonte simbolet e së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.174Z

Rama në Muzeun e Holokaustit: Ja si ruhet kujtesa. Tek ne lëshohen kundër një bunkeri

Kryeministri i vendit, Edi Rama, nga Izreali, ku gjendet prej dy ditësh në një vizitë zyrtare, ka thumbuar opozitën lidhur me çështjen e djegies së bunkerit. Përmes një statusi të publikuar në faqen e vet zyrtare në Facebook, Rama tregon momentet nga vizita e zhvilluar në Muzeun e Holo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.172Z

Rama ne Muzeun e Holokaustit Opozita nxit perplasje idiotike Basha As Jerusalemi nuk te ben derman

Transmetuar me 22122015 - 2056 PUBLICITET Kreu i qeverise shqiptare Edi Rama vizitoi nje dite me pare Muzeun e Holokaustit ne Izrael duke e cilesuar si nje eksperience dritheruese Duke kujtuar ngjarjen e ndodhur pak jave me pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.856Z

Vrasjet në muzeun e Brukselit 8 ditëmë parë, pranga francezit në Marsejë

MARSEJE- Një francez është arrestuar në një stacion treni në Marsejë lidhur me vrasjet që ndodhën në Muzeun Hebre në Bruksel 8 ditë më parë. Mehdi Nemmouche, 29 vjeç, u ndalua si i dyshuar për vrasje dhe vrasje në tentativë. Ai thuhet se mbante një pushkë Kallashnikov dhe një pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.246Z

Linda dhe Edi Rama mbjellin "Ullirin e paqes" në Korijen e Kombeve. Vizitojnë Muzeun e Holokaustit

Gjatë vizitës së tij në Izrael, kryeministri Edi Rama dhe Linda Rama kanë mbjellë në emër të Shqipërisë ullirin e paqes në Korijen e Kombeve. "Nder i veçantë mundësia për të mbjellë në emër të Shqipërisë, ullirin e paqes në Korijen e Kombeve, ku edhe vendi ynë u bashkohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.172Z

FOTOT/ Edi Rama në muzeun e Holokaustit (dhe një paralele me bunkerin tonë)

Kryeministri Edi Rama ka qenë dje në në Muzeun e Holokaustit. Ai e ka përshkruar këtë vizitë rrëqethëse, ndërsa heq paralele me bunkerin e famshëm tek Ministria e Brendshme. Çfarë mësimi i paçmuar për çdo individ dhe popull për mënyrën se si duhet të mbajë gjallë kujtesën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama