Rezultate te kerkimit per termin: +Muzeun +Historik +Kombtar

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.217Z

13 artistë të rinj ekspozojnë punimet n Muzeun Historik Kombtar

Nj? sallon dedikuar artistëve t? rinj bashkëkohorë shqiptarë u hap sot n? mbrëmje n? galerinë e ekspozitave t? Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë. Një prej vizitorëve të parë ishte edhe kryeministri Edi Rama, i cili ishte i pranishëm n? çeljen e Sallonit për artdashësit. Hapja e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

N muzeun e Pavarsis, n Vlor

Stausi kombtar Muzeu i Pavarsis Kombtare sht ndrtesa origjinale, i prket asaj kohe,ndodhet n Vlor,qyteti ku flamuri kuq e zi, rreth 94 vite m par,n ditt e fundit t vjeshts t vitit 1912,u ngrit ky flamur duke shpallur indipendencn e shtetit shqiptar. Muzeu i pavarsis Kombtare ka patur vazhdimisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Ekspozitë me fushatat më të mira për mbrojtjen e mjedisit

Ndryshimet klimatike, impakti njerzor dhe sfida kreative, kjo ka qen tema e ekspozits s fushatave m t mira publicitare botrore me tema ambientaliste dhe sociale t prezantuar n Muzeun Historik Kombtar. I pranishm n eljen e ksaj ekspozite pr mjedisin ishte edhe zevnds ministri i Mjedisit Taulant Bino.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.243Z

Çelet ekspozita "Thesaret e kulturës popullore shqiptare"

Me rastin e ditës së trashigimisë kulturore muzeu historik kombtarë hapi ekspozitën "Thesaret e kulturës popullore shqiptare". Në të janë paraqitur objekte të rralla të kulturës popullore shqiptare, si veshje tradicionale nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.155Z

Turizmi, Berisha dhe ish-kryeministri malazez vizitojnë Krujën

Turizmi sht nj nga prioritetet e qeveris, i cili edhe kt vit do t ket vmendjen e duhur. Kreu i qeveris ka krkuar nga pushteti vendor q t’i prgjigjen sa m me efikasitet krkesave t qytetarve pr t shtuar numrin e turistve. Krkesa e tij u b n qytetin e Krujs, ku ai ishte s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Gjergj Kola rikthehet me piktura të emigracionit

Prezantimi Piktori Gjergj Kola kthehet pr publikun me nj ekspozit personale. E titullon “20 vjet ikje” dhe do t elet nesr, ora 18.30 n Muzeun Historik Kombtar. Piktori nga Lezha ka vite q jeton dhe punon jasht vendit. Pikrisht kt ekspozit ia kushton tematiks s emigracionit. Kola na para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Shenjtorja e dhimbjes në Muzeun Kombëtar

Ekspozita Holli i Muzeut Historik Kombtar i sht kushtuar trsisht Nn Terezs. Ekspozita e titulluar “Shenjtorja e dhimbjes” propozon nj rrugtim fotografik, filmik dhe prmes objekte personale n jetn dhe veprn e bamirses me origjin shqiptare. E konceptuar sipas nj forme t re grafike, pjes e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama