Rezultate te kerkimit per termin: +Muzeut +Historik +Kombtar

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] muzeut / docs[0] 4670 / hits[0] 7653 / keyword[1] historik / docs[1] 27020 / hits[1] 35425 / keyword[2] kombtar / docs[2] 782 / hits[2] 1282 /
13 artistë të rinj ekspozojnë punimet n Muzeun Historik Kombtar
  • 2015-11-03

13 artistë të rinj ekspozojnë punimet n Muzeun Historik Kombtar

Nj? sallon dedikuar artistëve t? rinj bashkëkohorë shqiptarë u hap sot n? mbrëmje n? galerinë e ekspozitave t? Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë. Një prej vizitorëve të parë ishte edhe kryeministri Edi Rama, i cili ishte i pranishëm n? çeljen e Sallonit për artdashësit. Hapja e k

No Pic available
  • 2010-08-26

Shenjtorja e dhimbjes në Muzeun Kombëtar

Ekspozita Holli i Muzeut Historik Kombtar i sht kushtuar trsisht Nn Terezs. Ekspozita e titulluar “Shenjtorja e dhimbjes” propozon nj rrugtim fotografik, filmik dhe prmes objekte personale n jetn dhe veprn e bamirses me origjin shqiptare. E konceptuar sipas nj forme t re grafike, pjes e

No Pic available
  • 2010-08-25

Arkivi i Filmit, pak jetë nga Nënë Tereza

Aktiviteti Shfaqen materiale filmike t marra nga Vatikani Kan qen pak njerz dje n kineman e Arkivit t Filmit pr t par xhirimet q ky institucion kishte marr nga Qendra Televizive e Vatikanit pr Nn Terezn. Ishin 45 minuta xhirime q tashm i prkasin arkivit. Pas prshndetjes s drejtoreshs Elvira Diamant

No Pic available
  • 2010-08-24

Nënë Tereza, shfaqen sot materiale të panjohura

Aktiviteti Vatikani sjell nj pjes t arkivit nga veprimtaria e humanistes N kuadr t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs, si dhe n kuadr t vitit jubilar t shenjtores t shpallur nga qeveria shqiptare, Arkivi Qendror Shtetror i Filmit, n bashkpunim me Qendrn Televizive t Vatikanit, do t shfaqin sot n me

No Pic available
  • 2010-08-24

Nga Vatikani në Arkiv, pamje të rralla për Nënë Terezën

Aktivitet i AQSHF-së në nderim të figurës së Nënë Terezës Arkivi Qendror Shtetror i Filmit, n bashkpunim me Qendrn Televizive t Vatikanit, n kuadr t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs si dhe n kuadr t vitit jubilar t shenjtores t shpallur nga qeveria shqiptare, do t shfaqi

No Pic available
  • 2010-08-15

Nokia 1100, 10 mijë euro për një celular

Shifra më e lartë e blerjes së këtij celulari arrin në 32 mijë dollarë T gjith pyesin nse kan n shtpi, hedhur diku n cep, dika t vjetr q nj dit mund t kushtoj nj thes me para...? Mos u mundoni kot, pasi me prjashtim t Nokia 1100, asgj tjetr nuk vlen m shum. Por, edhe nse k

No Pic available
  • 2010-08-13

100 portrete në 1

Nga Tetova, me dashuri pr Nn Terezn Me rastin e njqindvjetorit t lindjes s humanistes shqiptare, Nn Tereza, n Galerin e Arteve n Tetov, piktori Miftar Memeti ka ekspozuar portretin e saj gjigant. Piktura sht realizuar nga 100 portrete t vogla t humanistes shqiptare. Pas ksaj, projekti i quajtur &ldq