Rezultate te kerkimit per termin: +Muzeut +Historik

Meta: total 1000 / total_found 1678 / time 0.002 / keyword[0] muzeut / docs[0] 4535 / hits[0] 7459 / keyword[1] historik / docs[1] 26246 / hits[1] 34430 /
No Pic available
  • 2017-06-05

El Dorado, e vërteta prapa legjendës

Ëndrra e El Dorados, një qytet i humbur me flori, çoi shumë konkuistadorë drejt një kërkimi të pafrutshëm nëpër pyjet dhe malet e Amerikës së Jugut. Por gjithçka ishte thjeshtë dëshirë e ethshme. I florinjti në të vërtetë nuk ishte një vend, por një person siç e konfirmojnë

DPN1 organizon konkursin Të riciklojmë së bashku,  nxënësit bëjnë art me materiale të riciklueshme
  • 2017-05-18

DPN1 organizon konkursin Të riciklojmë së bashku, nxënësit bëjnë art me materiale të riciklueshme

Drejtoria e Përgjithshme Nr.1 e Punëtorëve të Qytetit, Bashkia Tiranë organizoi konkursin  me temë Të riciklojmë së bashku, ku morën pjesë  nxënës nga 20 shkolla 9-vjeçare të Tiranës.  Nën moton: Redukto, ripërdor, riciklo, qëllimi i këtij konkursi ishte sensibilizimi dhe eduk

No Pic available
  • 2017-05-14

Mbyllet protesta e PD-së, Basha: Do qëndrojmë në shesh deri në fitoren e Republikës së Re

Opozita ka mbyllur protestën në bulevardin Dëshmorët e Kombit. Gjatë fjalës së tij, kreun i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se kjo nuk është protestë, por referendumi i shqiptarëve të Republikës së re. Basha është shprehur se nuk ka asnjë tërheqje, por do të qëndrojnë të gjithë

Basha: Jemi 600 mijë në shesh. Sështë protestë por referendum për Republikën e re
  • 2017-05-13

Basha: Jemi 600 mijë në shesh. Sështë protestë por referendum për Republikën e re

Ora 12: 45  “Kjo nuk është protestë por referendum për Republikën e re. Jemi tre herë më shumë mbi 600 mijë shqiptarë dhe miliona të tjerë në këtë referendum historik” tha kryetari i PD-se Lulzim Basha i cili po mban fjalen para protestuesve të mbledhur në bulevardi

Basha shpall Republikën e re: Bëhuni gati për marshimin final
  • 2017-05-13

Basha shpall Republikën e re: Bëhuni gati për marshimin final

Kryetari i PD-së shpall Republikën e re dhe i bën thirrje mbështetësve të bëhen gati për marshimin final por pa dhënë detaje më shumë se çfarë kuptonte me marshimin final Fjalimin gati një orësh që kryetari i PD-se mbajti para mbështetësve të opozitës të cilët sot në orën 12

No Pic available
  • 2017-05-13

Basha: Zgjedhjet pa opozitën ti harrojë Republika e vjetër e çdo kush pas saj

Pjese nga fjala e kryetarit te PD-se Ju shoh dhe ju dëgjoj edhe ju atje përpara heroit kombëtar Skënderbe dhe ju përshëndes. Siç ju kam dëgjuar 85 ditë e 85 netë me radhë që nga fillimi i lëvizjes tonë të madhe kombëtare, popullore e qytetare në bashkimin e 18 shkurtit. Sot jeni 3 h

Basha: Nuk është protestë, por referendum për Republikën e Re
  • 2017-05-13

Basha: Nuk është protestë, por referendum për Republikën e Re

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij nga  protesta tha se kurrë më parë nuk janë mbledhur kaq shumë njerëz nw protestw.  Sipas tij, në protestën e sotme janë 3 herë më shumë njerëz në sheshin që ai e cilësoi si një referendum historik. Deklarata e Lulzi