Rezultate te kerkimit per termin: +Muzikanti

Total: 553
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.478Z

Aksident tragjik ne Presheve humbin jeten kengetarja dhe muzikanti

Transmetuar me 31122015 - 2255 PUBLICITET Nje grua ne moshe te re kengetare dhe nje tjeter i ri muzikant humben jeten sot tragjikisht ne prag te nderrimit te viteve ne nje aksident rrugorbr br Ngjarja ndodhi ne dalje te nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.697Z

Ka vdekur muzikanti Isak Muçolli

Mbrëmjen e 18 nëntorit ka vdekur muzikanti kosovar, Isak Muçolli, violinisti i parë i orkestrës simfonike të RTP-së. Muçolli lindi më 20 maj 1940, në fshatin Bajçinë të komunës së Podujevës. Ai ishte pjesë e orkestrës simfonike të RTP-së dhe anëtar i Filarmonisë dhe Operës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.389Z

Francë, lirohet muzikanti norvegjez

Muzikanti neo-nazist nga Norvegjia është lënë i lirë vetëm 2 ditë pas arrestimit në Francë, me dyshimin se po përgatiste një akt madhor terrorist. Kristian Vikernes u arrestua, pasi gruaja e tij bleu 4 armë. Zyrtarët thanë se marrja në pyetje e të dyshuarit nuk hodhi dritë mbi ndonj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.390Z

France lirohet muzikanti norvegjez

Muzikanti neo-nazist nga Norvegjia është lënë i lirë vetëm 2 ditë pas arrestimit në Francë, me dyshimin se “po përgatiste një akt madhor terrorist”. Kristian Vikernes u arrestua, pasi gruaja e tij bleu 4 armë. Zyrtar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.652Z

Shkodër, ndahet nga jeta muzikanti i njohur Nazmi Lishi

Është ndarë sot nga jeta pas një një sëmundjeje të rëndë në moshën 59- vjeçare një nga artistët më në zë të qytetit të Shkodrës, muzikanti i njohur Nazmi Lishi. Mjeshtri i fizarmonikës shkodrane dhe më gjërë, Nazmi Lishi ishte pjesë e një familje me tradita në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.222Z

Muzikanti britanik Collins dhuronkoleksionin personal te artifakteve

Të tjera rreth shkrimit VIDEO ANGLI- Muzikanti Britanik Phil Collins i ka dhuruar koleksionin e shtrenjtë personal të artefakteve të luftës së Alamos, Muzeut të Teksasit. Beteja historike e A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.849Z

Muzikanti nga Tirana mban shpirtin gjallë në rrugët e Prishtinës

Mes mbijetesës dhe lirisë, i ka shndërruar rrugët e Prishtinës në skenën ku luan pasionin me publik të gjerë, por asnjë ulur përballë tij. Blerina Rogova Gaxha/ BIRN Ka pothuajse një vit që kur në mëhallën time e dëgjoj një melodi kënge, dhe shpesh kur e hap dritaren më vijnë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama