Rezultate te kerkimit per termin: +Muziks

Total: 136
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Elton i kthehet muziks

Elton John sht rikthyer n kompanin e tij t incizimit pas nj koh t gjat. 40 vjear-i sht kthyer n studion e cila e bri at yll. Eltoni ka kompozuar dhe kas shkruar disa kng me producentin dhe valltarin e Australis PNAU, i cili punon me produksionin Empire of the Sun. Eltoni ka thn se ai sht duke i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Ka nisur në Tiranë Java Britanike e Muzikës

Tingujt e dy bandave t njohura britanike startuan mbrmjen e s mrkurs nj maraton koncertesh, t cilat do t vizitojn disa qytete t Shqipris. “The Martin Harli Band” dhe grupi “Tankus the Henghe” kan interpetuar muzik xhaz, bluz, dhe folk nga repertori britanik, por edhe krijim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Muzika eko-futuriste!

Ide/Teoricienët e komunikimit pretendojnë se komunikimi verbal nuk ka më shumë se 20% vend në komunikimin njerëzor Studimi i artit gjuhsisht i jep shikuesit, dgjuesit dhe studiuesve “shansin” pr ta kuptuar m mir informacionin dhe mesazhin e veprs artistike. Njerz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Ish-producenti hap cështje ndaj Lady GaGa

Ish-producenti i Lady GaGa i krkon yllit t muziks pop 30 milion dollar dmshprblim. Rob Fusari, ky sht emri i producentit, i cili pretendon se ka qen instrument pr suksesin e Lady GaGa, por q nuk arriti t merrte asnj vler monetare n koh, pasi historia e tyre e dashuris prfundoi.Rob ka par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Dreqi i quajtur Eddie

Sa her q ka performuar n Prishtin, sht pritur shum ngroht. Madje ishin vitet e para t paslufts, kur DJ Eddie Richard nuk i takonte llojit t till t DJ, t mos e shijonin skenn vergjin t muziks elektronike t Kosovs. Ai, erdhi, performoi dhe madje u b edhe idol pr DJ lokal, t cilt edhe sot e ksaj dite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Ndahen mimet Grammy t muziks

Kngtarja britanike Amy Winehouse fitoi dje pes Grammy, n ceremonin e 50-t t ktyre mimeve. Knga e saj Rehab fitoi mimin Knga e Vitit n ceremonin q u zhvillua mbrm n Los Angelos. Knga sht autobiografike dhe Ёinehouse ia kushton s kaluars s saj jo t largt, kur ajo ishte nn varsin e drogs. Por 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.340Z

Melodia e Gazmendit

Para pak ditsh doli n treg albumi me kng t zgjedhura nga krijimtaria e kompozitorit t mirnjohur t muziks s leht shqiptare Gazmend Mullahi “Qiellit i flas”. Muzika e leht shqiptare nuk mund t duket e plot pa muzikn e Mullahit dhe anasjelltas, Gazmendi si temperament dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama