Rezultate te kerkimit per termin: +Myftar +Barbullushi

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.012 / keyword[0] myftar / docs[0] 433 / hits[0] 615 / keyword[1] barbullushi / docs[1] 243 / hits[1] 382 /
No Pic available
  • 2015-06-10

Emrat e 840 qytetarëve që u legalizohen banesat në Shkodër

ALUIZNI publikon emrat e mbi 800 zyrtarëve që kanë gato dosjen për legalizimin e banesave të tyre në rrethin e Shkodrës. NR EMER ATESI MBIEMER 1 PASHKE KOL NIKA 2 BUJAR JUP KASTRATI 3 AVNI ISA DULI 4 BASRI HAZIZ DANI 5 BESNIK ZEQIR ALIJAJ 6 HAMDI FADIL KIMÇJA 7 ARTAN AHMET ZEJNUNI 8 DAUT QAZ

Testimi Rama sqaron per dy ore shefat e sherbimeve
  • 2015-01-25

Testimi Rama sqaron per dy ore shefat e sherbimeve

e Shtune 24 Janar 20151522 pm p classwp-caption-textRama dje gjate takimit me mjeketSSSAbrASSQendrimi kunder testimit i bluzave te bardha ka bere qe vete Kryeministri Rama te ulet ne nje tryeze me shefat e sherbimit ne QSUT per tu shpjeguar rendesine qe ka ky provim Pas mesdite

Reforma në arsimin e lartë zhduk shumëpunësimin e pedagogëve
  • 2014-07-10

Reforma në arsimin e lartë zhduk shumëpunësimin e pedagogëve

Financimi i universiteteve publike do të bëhet sipas kritereve të përcaktuara mirë nga një bord i cili përzgjidhet nga Senati dhe miratohet nga Ministria e Arsimit. Kështu ka deklaruar profesor Arian Gjonçaj lidhur me këtë pikë tepër të debatuar të reformës. Autonomia financiare do f

Reforma në arsimin e lartë/ Gjonçaj: Ja si do funksionojë financimi
  • 2014-07-08

Reforma në arsimin e lartë/ Gjonçaj: Ja si do funksionojë financimi

Komisioni, që ka hartuar draftin për reformimin e arsimit të lartë, ka kërkuar që të monitorojë nga afër implementimin e tij në universitetet shqiptare. Profesor Arjan Gjonçaj tha se financimi i universiteteve publike do të bëhet sipas kritereve të përcaktuara mirë nga një bord,

No Pic available
  • 2014-05-28

Reforma në arsim, fonde ngashteti vetëm për publikun

TIRANE- Drafti për ndryshimin e ligjit për arsimin e lartë parashikon që në 5 vitet e para, që nga hyrja në fuqi e tij, do të financohen nga shteti vetëm universitetet publike. Kjo deklaratë ka ardhur nga anëtarët që po merren me

No Pic available
  • 2014-05-28

Reforma në arsim, fonde ngashteti vetëm për publikun

TIRANE- Drafti për ndryshimin e ligjit për arsimin e lartë parashikon që në 5 vitet e para, që nga hyrja në fuqi e tij, do të financohen nga shteti vetëm universitetet publike. Kjo deklaratë ka ardhur nga anëtarët që po merren me hartimin e draftit, të cilët u shprehën se deri tani

Universiteti i Arteve kërkon buxhet të veçantë
  • 2014-05-28

Universiteti i Arteve kërkon buxhet të veçantë

Demo: Financimi në bazë të meritokracisë Pranimet dhe tarifat, jo më nga Ministria e Arsimit Artemisa Hoxha   Drafti për reformimin e arsimit të lartë u kundërshtua edhe nga Universiteti i Arteve gjatë diskutimit të djeshëm mes anëtarëve të komisionit për këtë reformë dhe stafit