Rezultate te kerkimit per termin: +Myftari

Meta: total 812 / total_found 812 / time 0.000 / keyword[0] myftari / docs[0] 812 / hits[0] 1393 /
Të rrokësh duart në errësirë
  • 2019-03-27

Të rrokësh duart në errësirë

Mesazhi për Ditën Botërore të Teatrit 2019 27 Mars 2019 Carlos CELDRÁN, Cuba Para se ti hapja sytë drejt teatrit, mësuesit e mi tashmë ishin atje. Ata kishin ndërtuar shtëpitë e tyre dhe qasjet e tyre poetike mbi mbetjet e jetëve të tyre. Shumica nga ta janë të panjohur, apo pothuaj

Si u grabitën miliona euro brenda aeroportit të Rinasit
  • 2019-02-20

Si u grabitën miliona euro brenda aeroportit të Rinasit

Grupi i Admir Muratajt, arriti të realizojë dy grabitje të dhunshme shumë afër aeroportit, por, një tjetër bandë shkoi edhe më tej. Për herë të parë në historinë e Shqipërisë, arriti të thyhej siguria e Aeroportit Nënë Tereza, ku 3 grabitës arritën të shkojnë deri të pista e

Ngjarja e dytë në Rinas, ja si u thye xhami i blindit
  • 2019-02-20

Ngjarja e dytë në Rinas, ja si u thye xhami i blindit

Në 9 Shkurt të vitit 2017, ekonomistët e Bankës Kombëtare tregtare, vendosin të nisin jashtë vendit një shumë parash pasi vlerësuan nivelin e valutës gjendje. Sipas procedurës, kompania e sigurisë Jaguar merr e-mailin e koduar dhe blindi i saj me mjetin shoqërues nisen drejt bankës ku

Grabitja spektakolare e Rinasit, një skemë e përgatitur prej muajsh
  • 2019-02-20

Grabitja spektakolare e Rinasit, një skemë e përgatitur prej muajsh

Teksa grabitja te ish-stacioni i trenit po harrohej, vjen një tjetër goditje edhe më spektakolare. Në datën 3 Dhjetor të vitit 2015, specialist i thesarit në Bankën Credins, njofton eprorët se paratë e grumbulluara kishin arritur limitin e zakonshëm dhe u vendos eksportimi i një sasie dr

Si iu grabitën në 4 thasë me miliona euro të bankës
  • 2019-02-20

Si iu grabitën në 4 thasë me miliona euro të bankës

Ishte ora 10:46, e datës 13 Shkurt 2015 kur në postën elektronike të kompanisë së sigurisë Euro Gjici mbërrin një email i koduar nga përfaqësuesja e Union Bank për transportimin e një shume parash drejt Rinasit. Destinacioni i parave, ishte një bankë në Vjenë të Austrisë. Janë pa

No Pic available
  • 2019-02-01

Afrikani vret më thikë 25-vjeçarin shqiptar në Gjermani (Foto)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Gjermani. Mësohet se një 25-vjeçar nga Delvina është vrarë më thikë nga një shtetas afrikan. Vrasja ka ndodhur para pak ditësh dhe 25-vjeçari shqiptar që mbeti viktimë është Ridjan Myftari, i cili ishte emigrant prej pak muajsh në Gjer

Medalje e panjohur e porositur nga Ali Pasha
  • 2018-10-30

Medalje e panjohur e porositur nga Ali Pasha

Ky është një medalion i periudhës osmane në shtëpinë e ankandit Kunker, Gjermani. Ajo mendohet se është porositur në 1807 nga Ali Pasha Tepelena ( 1741-1822), sundimtari shqiptar Shqipërisë dhe Greqisë, i cili ishte de facto i pavarur nga Porta e Lartë . Në kundërshtim me traditën i