Rezultate te kerkimit per termin: +Mynih

Meta: total 1000 / total_found 2796 / time 0.001 / keyword[0] mynih / docs[0] 2796 / hits[0] 3940 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Gjermani, të shtëna me armë në stacion, 4 të plagosur, mes tyre një police
  • 2017-06-13

Gjermani, të shtëna me armë në stacion, 4 të plagosur, mes tyre një police

Një efektive policie është plagosur rëndë pasi një person i rrëmbeu asaj armën në një stacion në Mynih. Gruaja mori plagë të rënda dhe dy kalimtarë të rastësishëm mbetën gjithashtu të plagosur gjatë të shtënave në stacionin e Unterföhring, në landin e Bavarisë. Nga ana e s

Sulm me armë në një stacion metroje në Mynih, të plagosur
  • 2017-06-13

Sulm me armë në një stacion metroje në Mynih, të plagosur

Policia gjermane është vënë në alarm mëngjesin e sotëm, pasi një person qëlloi me armë zjarri në një stacion metroje në Unterföhring, pranë Mynihut. Ngjarja u regjistrua rreth orës 8:23. Nga të shtënat mbeti i plagosur rëndë një polic. Një dëshmitar tha për Bild se: “Ka

No Pic available
  • 2017-06-04

Mallkimi i Juves, finalja e 7 e humbur nga 9 të luajtura

Juventus ishte sërish në një finale Championsi, por sërish dështoi. Një fatkeqësi që i ka fillesat nga viti i largët 1973, por që prej vitit 97 po kthehet në një makth për torinezët. Ajo e Kardifit ishte finalja e 9 në total për Juventusin në kompeticionin më të rëndësishëm p

Trump sërish kundër Gjermanisë, kritika për shpenzimet në NATO
  • 2017-05-30

Trump sërish kundër Gjermanisë, kritika për shpenzimet në NATO

Presidenti Donald Trum ka sulmuar përmes Twitter-it Gjermaninë pas samitit të G7 në lidhje me shpenzimet e përbashkëta ushtarake të NATO-s. Ne kemi një deficit tregtar masiv me Gjermaninë, plus që ata paguajnë më pak se sa duhet në NATO dhe ushtri. Shumë keq për SHBA-në. Kjo do të n

No Pic available
  • 2017-05-29

Merkel: Nuk mund të mbështetemi plotësisht te SHBA dhe Britania

“Europa nuk mund të varet plotësisht nga SHBA dhe Britania e Madhe pas zgjedhjes së Presidentit Trump dhe Brexit”, ka deklaruar kancelarja gjermane Angela Merkel gjatë një takimi elektoral në Mynih.  Merkel tha se donte marrëdhënie miqësore me të dy vendet, por edhe me Rus

Shkatërrohet banda e hajdutëve, oktapod më këmbë në gjithë Europën
  • 2017-05-24

Shkatërrohet banda e hajdutëve, oktapod më këmbë në gjithë Europën

Policia e Mynihut ka shkatërruar një superbandë ndërkombëtare hajdutësh, e cila dyshohet si autore e 1/5 së totalit të vjedhjeve të realizuara në Gjermani. Në Mynih u arrestuan 20 persona. Arrestime të tjera u realizuan në Gelsenkirchen, Münster, Villingen-Schëenningen, Hanover, Frank