Rezultate te kerkimit per termin: +Mynihut

Meta: total 1000 / total_found 3781 / time 0.002 / keyword[0] mynihut / docs[0] 3781 / hits[0] 4630 /
Sulm me armë në një stacion metroje në Mynih, të plagosur
  • 2017-06-13

Sulm me armë në një stacion metroje në Mynih, të plagosur

Policia gjermane është vënë në alarm mëngjesin e sotëm, pasi një person qëlloi me armë zjarri në një stacion metroje në Unterföhring, pranë Mynihut. Ngjarja u regjistrua rreth orës 8:23. Nga të shtënat mbeti i plagosur rëndë një polic. Një dëshmitar tha për Bild se: “Ka

Sulm në metro, agresori i rrëmben armën polices, plagos 3 persona
  • 2017-06-13

Sulm në metro, agresori i rrëmben armën polices, plagos 3 persona

Policia e Mynihut raportoi të shtëna në një stacion metroje në Unterföhring, ku katër persona mbetën të plagosur. Mes tyre janë dy kalimtarë rastësorë me plagë të lehta si dhe një police, e cila është plagosur rëndë. Mediat gjermane raportojnë se agresori është një 37-vjeçar

Shkatërrohet banda e hajdutëve, oktapod më këmbë në gjithë Europën
  • 2017-05-24

Shkatërrohet banda e hajdutëve, oktapod më këmbë në gjithë Europën

Policia e Mynihut ka shkatërruar një superbandë ndërkombëtare hajdutësh, e cila dyshohet si autore e 1/5 së totalit të vjedhjeve të realizuara në Gjermani. Në Mynih u arrestuan 20 persona. Arrestime të tjera u realizuan në Gelsenkirchen, Münster, Villingen-Schëenningen, Hanover, Frank

Kristiano Ronaldo kërcënon Juven, 13 gola në 4 javë
  • 2017-05-18

Kristiano Ronaldo kërcënon Juven, 13 gola në 4 javë

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet  në Kardif mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme të Kristiano Ronaldos. Fituesi i “Topit të Artë” po kalon një mom

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit
  • 2017-04-29

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit

Bayerni i Mynihut fiton matematikisht titullin e pestë radhazi në Bundesligë dhe të 27-tin në elitën e futbollin gjerman, tri javë para përfundimit të kampionatit.  Skuadra e Carlo Ancelottit shkatërroi 0-6 Wolfsburgun duke dominuar në çdo drejtim në Wolfswagen Arena. Distanca prej 10

No Pic available
  • 2017-04-26

7 legjendat që kanë shënuar 500 gola me të njëjtën fanellë

Me golin e shënuar në sekondat e fundit në El Clasicon e fundjavës, Lionel Messi i dha tre pikë Barcelonës, rihapi garën për La Ligan dhe arriti kuotën e 500 golave me fanelën e katalanasve. Shifra është një rekord më vete, por nuk është unikale dhe Messi u është bashkuar gjashtë

Arbitri Kasai hëngri darkë në restorantin e Realit
  • 2017-04-20

Arbitri Kasai hëngri darkë në restorantin e Realit

Pas ndeshjes mes Realit të Madridit dhe Bajernit të Mynihut, gjyqtari Viktor Kasai darkoi në restorantin Mesón Txistu , i cili mendohet se është restoranti i klubit madrilen. Ky është një  nga resotrantet më të pëlyera të futbollisteëve të Realit.  kaq ka mjaftuar për të r