Rezultate te kerkimit per termin: +Myqerem +Tafaj

Meta: total 1000 / total_found 2298 / time 0.001 / keyword[0] myqerem / docs[0] 2444 / hits[0] 3003 / keyword[1] tafaj / docs[1] 4225 / hits[1] 8553 /
Kulisat në PD, përse Basha vret gjithmonë bashkëpuntorët?!
  • 2019-01-26

Kulisat në PD, përse Basha vret gjithmonë bashkëpuntorët?!

Në historinë e politikës shqiptare në dekadat e fundit, roli i lidershipit të partisë ka pasur ulje-ngritjet e veta. Rastet kur një kryetar partie ka zgjedhur të mbajë pranë vetes miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij janë të shumta, por nuk mungojnë as rastet kur këta njerëz kthehen n

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)
  • 2019-01-21

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)

Partia më e madhe opozitare në vend ka përmbyllur në fundjavë procesin e riorganizimit me zgjedhjen e kryesisë së re dhe të drejtuesve të departamenteve. Përveç disa konfirmimeve, në radhët e PD-së ka pasur edhe të zhgënjyer, si rasti i deputetit Ervin salianji, i cili mbeti jashtë

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

No Pic available
  • 2017-10-31

25 deputetët me më shumë të ardhura

Tom Doshi vijon të jetë deputeti më me më shumë të ardhura edhe për vitin 2016. Open Data Albania ka renditur deputetët e Kuvendit të shkuar (një pjesë e madhe të e të cilëve janë sërish deputetë) sipas vlerave për të ardhura të deklaruara për vitin 2016. Në hulumtimin e saj OD

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-05-27

Nga Blendi Fevziu/ Çfarë tregon lista e Bashës?

Nga Blendi Fevziu/Lulzim Basha ka publikuar dje, në limitet e fundit ligjorë, listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike. Hermetizmi që shoqëroi listën mund të shpjegohet vetëm me përmbajtjen e saj dhe faktin që në këto 27 vjet, ky është spastrimi më drastik pas ati

No Pic available
  • 2017-04-24

Protesta/ Ja akset rrugore që do bllokojë PD nesër

Zbardhen akset rrugore që lidhen me Tiranën, të cilat do të bllokohen nga Partia Demokratike nesër ora 11:00 deri në 12:00. Shqiptarja.com ka mësuar se do të jenë të paktën pesë pika strategjike ku opozita do organizojë protestuesit e saj, duke ngarkuar edhe deputetët përgjegjës për