Rezultate te kerkimit per termin: +Myrtaj

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.000 / keyword[0] myrtaj / docs[0] 1274 / hits[0] 2318 /
Vrasja tek Liqeni, arrestohet një person
  • 2019-03-17

Vrasja tek Liqeni, arrestohet një person

Polici raporton se ka arrestuar një person për vrasjen që ndodhi mbrëmë tek Liqeni. Në pranga ka rënë shtetasi Myftar Pasha, 56 vjeç, i cili akuzohet për veprën e moskallëzimit të krimit. Si autor i dyshuar i krimit është shtetasi Islam Myrtaj.  Sipas të dhënave, i arrestuari ësh

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

21 Janari, Berisha: Nuk u vra asnjë, Garda bëri detyrën
  • 2019-02-13

21 Janari, Berisha: Nuk u vra asnjë, Garda bëri detyrën

Sali Berisha në emisionin Byro Politike në Abc News se më 21 Janar të 2011, nuk është vrarë asnjë, ndonëse mbeten të vdekur 4 persona përballë Kryeministrisë që drejtohej prej tij. Ndërkohë, ai i kërkoi Ramës që të qëndrojë të shtunën në zyrë dhe të ndjekë nga afër prote

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit
  • 2019-02-05

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit

I shtrirë në disa qytete të Shqipërisë dhe në bashkëpunim me persona të tjerë në Greqi, grupi që falsifikonte dokumente dhe trafikonte në mënyrë të paligjshme klandestinë kishte klientë edhe në Lindjen e Mesme dhe Kinë. Ndërkohë që 32 personat e vënë nën masë sigurimi nga K

Rama kujton të vrarët e 21 janarit, kurora me lule në Bulevard (Foto)
  • 2019-01-21

Rama kujton të vrarët e 21 janarit, kurora me lule në Bulevard (Foto)

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar homazhe në nder të 4 viktimave të 21 janarit. I shoqëruar nga familjarët e të vrarëve, Rama vuri lule në bulevardin Dëshmorët e Kombit, ku u vranë 4 personat. Pas homazheve që zgjatën pak minuta, kreu i qeverisë iu drejtua ambienteve të kryeministri

8 vite nga 21 janari, Ndreu: Ngjarje e harruar e drejtësisë, PS ka faj
  • 2019-01-21

8 vite nga 21 janari, Ndreu: Ngjarje e harruar e drejtësisë, PS ka faj

Plot 8 vite nga tragjedia e 21 Janarit, ku gjetën vdekjen katër protestues të pafajshëm në Bulevard gjatë protestës së Partisë Socialiste përpara kryeministrisë, drejtësia ende nuk është vënë në vend. Këtë gjë e ka shprehur edhe  deputeti i PS, Pjerin Ndreu nëpërmjet një post

21 Janari, familjarët e Ziver Veizit: Vrasësit nuk janë dënuar ende
  • 2019-01-20

21 Janari, familjarët e Ziver Veizit: Vrasësit nuk janë dënuar ende

Një ditë para përvjetorit të 8 të 21 Janarit, familjarët e viktimave kërkojnë që drejtësia të vihet në vend. Edhe pse qeveria i ka shpallur dëshmorë 4 viktimat që u vranë para kryeministrisë gjatë protestës së opozitës së atëhershme në 2011-ën dhe ka akorduar një kompensim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama