Rezultate te kerkimit per termin: +Myrteza

Meta: total 432 / total_found 432 / time 0.000 / keyword[0] myrteza / docs[0] 432 / hits[0] 660 /
VIDEO E RRALLË/ Zani Çaushi: Berisha duhet të vdesë me turp
  • 2017-03-10

VIDEO E RRALLË/ Zani Çaushi: Berisha duhet të vdesë me turp

20 vite më parë, Shqipëria ndodhej në prag të një lufte civile. Rënia e firmave piramidale, solli një kaos të madh financiar e social, që degjeneroi deri në shpërthimin e depove të municioneve të ushtrisë e për pasojë çoi në armatosjen e të gjithë popullatës. Në mungesë t

Reportazh nga viti i mbrapshtë 1997/ VLORA, Hiroshima pa bombën A
  • 2017-03-10

Reportazh nga viti i mbrapshtë 1997/ VLORA, Hiroshima pa bombën A

Nga varrezat e reja tek mbledhja e armëve, nga misteret e Zanit tek vilat e shkatërruara të bllokut qyteti që nuk do të mësohet me humbjen Është naivitet të besosh se të mjaftojnë 7 orë për ta takuar, vizituar dhe përshkruar Vlorën. Sepse në Vlorë, (ndoshta ende ka njerëz që nuk

19-vjeçarët kuqezi mposhtin Italinë me penallti
  • 2017-03-02

19-vjeçarët kuqezi mposhtin Italinë me penallti

3 ndeshje, 3 fitore për kombëtaren shqiptare të 19-vjeçarëve. Kuqezinjtë e vegjël pas Maltës dhe Anglisë mposhtën edhe Italinë duke u kualifikuar në finalen e madhe të turneut Roma Caput Mundi, që po zhvillohet aktualisht në kryeqytetin italian. Në Ferentino në një komunë, 65 km n

Flamur Noka, ka pranuar se ka pasur ofertë për të qenë agjent i UDB (dhe misteret e një takimi në Prizren)
  • 2017-02-16

Flamur Noka, ka pranuar se ka pasur ofertë për të qenë agjent i UDB (dhe misteret e një takimi në Prizren)

Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Flamur Noka, ka pranuar se ka marrë një ofertë zyrtare për të qenë agjent i UDB, duke qëndruar në ish- Jugosllavi në vitin 1991, dhe duke siguruar një punë të mirë atje. Në deklaratat e tij zyrtare para policisë shqiptare në vitin 1991, a

No Pic available
  • 2017-02-14

HISTORIA E BANDËS/ Gaxhai: Lidhja me politikanët dhe kush na armatosi në 97-ën

Nga Alma Çuka Gazmend Braka, i njohur me emrin Gaxhai, vazhdon rrëfimin e tij për gazetën Shekulli. Pas pjesës së parë ku foli për familjen, fëmijët dhe marrëdhëniet me shokët e burgut, ne kërkojmë të mësojmë prej tij të vërtetën e bëmave me të cilat u bë i njohur gjatë viti

No Pic available
  • 2016-07-20

Letra/Ata që thërrisnin dikur kundër Amerikës, sot shfaqen si shoqëri civile

Letër e hapur e kryetarit të Shoqatës Antikomuniste të të Përndjekurve Politikë Demokratë të Shqipërisë, Dega e Tiranës, drejtuar Zotit Donald Lu, Ambasador i Shteteve të Bashkuar të Amerikës në Shqipëri I nderuar zoti Ambasador, Më datën 05.06.2015 ju kemi dërguar, për dij

No Pic available
  • 2016-07-04

ALVANOS

Nga Ilir Mborja Shqiptarët në Greqi përbëjnë pjesën më të madhe të gjithë emigracionit tonë në botë. Veç numrit më të madh, ky emigracion ka edhe disa gjëra të tjera që e dallojnë nga ai i bashkatdhetarëve tanë që jetojnë dhe punojnë në vende të tjera si Itali, Gjermani, A