Rezultate te kerkimit per termin: +Myslimant

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] myslimant / docs[0] 44 / hits[0] 105 /
FEJA ISLAME DHE PERËNDIMI NUK JANË KONTRADIKTË
  • 2017-12-10

FEJA ISLAME DHE PERËNDIMI NUK JANË KONTRADIKTË

“Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm ” dhe “Europa do t bhet m myslimane”. Kshtu ose n mnyr t ngjashme formulohen kryetitujt n shumicn e medieve n Gjermani, q kan raportuar mbi rezultatet e hulumtimit t institutit studimor n SHBA Pew Research Center. Nj katastrof 

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt
  • 2017-12-10

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin
  • 2017-08-21

9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin

Sa sht i pasur Katari? Pse bn shopping n bot? A sht e vrtet q t dieln punohet? Dhe mbi t gjitha pse sht n kriz me vendet e tjera t gjirit? Dimensionet Nuk llogariten. Katari sht pak m i madh se Abruzzo ( 11.437 kundr 10.795 km kuadrat). Kjo e bn t 167-tin vend n bot pr nga siprfaqja. Por sht m i pas

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin
  • 2016-08-26

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

Debati per kishen serbe ne Prishtine
  • 2014-04-27

Debati per kishen serbe ne Prishtine

Kisha Ortodokse Serbe “Sveti Nikolla” është ndërtuar në qendër të Prishtinës, në kohën e regjimit të Milloshevicit brenda kampusit univesitar. Kjo çështje tashmë është në gjykatën themelo

No Pic available
  • 2013-12-16

Kinë, përleshen me policinëvriten 16 persona të armatosur

KINË - 16 persona kanë mbetur të vdekur nga dhuna e shpërthyer në jug të Kinës, në Xinjiang. Sipas një portali lajmesh shtetëror, incidenti ndodhi gjatë ditës së dielë, kur forcat e policisë po arrestonin disa persona. Njerëz të armatosur me eksploziv dhe thika kanë sulmuar polici

No Pic available
  • 2013-07-25

Shoqëria civile takon Totozanin, AP: Një grup pune për të monitoruar situatën

Ndërtimi i xhamisë së madhe në Tiranë vijon të ngjallë polemika dhe reagime publike. Shoqëria civile nuk kundërshton ngritjen e këtij objekti për myslimanët, por për prerjen e pemëve në sheshin e Namazgjasë. Për myslimantët kjo nuk është koha e duhur këto reagime për shkak se j