Rezultate te kerkimit per termin: +NOAA

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.486Z

Shtatori 2014, më i nxehti që prej 1880-ës

TIRANE- Shtatori 2014 ka qenë muaji shtator më i nxehti në botë në sipërfaqen e Tokës dhe në sipërfaqen e oqeaneve që prej fillimit të matjes së temperaturave në vitin 1880, njoftoi sot Agjencia amerikane Oqeanografike dhe Atmosferike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.873Z

Vezhgime mbi kreshten koralore boterore

Shkencetaret e Administrates Kombetare te Atmosferes dhe Oqeaneve NOAA bejne te ditur se kreshta koralore e botes qe per vite me radhe eshte kercenuar nga cngjyrosja dhe humbja per shkak te ndryshimeve klimatike perfshi edhe kushtet ne oqean mund te duket ndryshe kete vit. Per rreth tri dekada shken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.484Z

Ky vit duket se do te sjelle nje lloj perteritjeje te kreshtes koralore

Shkencetaret e Administrates Kombetare te Atmosferes dhe Oqeaneve NOAA bejne te ditur se kreshta koralore e botes qe per vite me radhe eshte kercenuar nga cngjyrosja dhe humbja per shkak te ndryshimeve klimatike perfshi edhe kushtet ne oqean mund te duket ndryshe kete vit. Per rreth tri dekada shken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.649Z

2014-ta NASA Viti me i nxehte

e Premte 16 Janar 20152200 pm p classwp-caption-textMarre nga BCCSSSAbrASSViti 2014-te eshte cilesuar si nje nder vitet me i nxehte sipas studiuesve amerikaneSSSAbrASSRrjeti i informacionit 8220BBC8217 rapoton se sipas matjeve te kryera viti 2014 shenoi nje rekord temperaturasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.965Z

Ngrohja globale në rritje

Raportet e reja mbi temperaturën tregojnë se viti 2012 ishte një vit shumë i nxehtë për të planetin   Analizat e agjencive binjake amerikane, NASA dhe NOAA tregojnë se me përjashtim të vitit 1988, 9 vitet më të ngrohtë, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.403Z

Marsi 2015, muaji mars më i nxehtë që prej vitit 1880

​Marsi 2015 ka qenë muaji mars më i nxehtë në planet që prej zbulimit të temperaturave në vitin 1880, njoftoi sot Agjencia amerikane oqeanike dhe atmosferike (NOAA). “Për me tepër, periudha nga muaji janar deri në muajin mars ka qenë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.317Z

Metereologët: 2015-a pritet të jetë viti më i nxehtë prejse maten temperaturat

Bazuar në matjet meteorologjike, meteorologët nga e gjitha bota vlerësojnë se 2015-a është në rrugën për t’u bërë viti më i ngrohtë prejse njerëzit kanë filluar të masin temperaturën. Sipas Agjencisë Amer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama