Rezultate te kerkimit per termin: +Nacional

Meta: total 1000 / total_found 6658 / time 0.003 / keyword[0] nacional / docs[0] 6658 / hits[0] 9226 /
ZGJEDHJET NACIONALE NË LDK
  • 2019-04-10

ZGJEDHJET NACIONALE NË LDK

Nga Fadil LEPAJA Të gjithë rrejnë, por ska lidhje! Edhe ashtu askush nuk dëgjon! Kështu thotë, i famshmi Marfi, por a është vërtetë ashtu? A po rrejnë të gjithë dhe a po dëgjon kush kënd në këtë vend? Jemi dëshmitarë se ligjet që vlejnë gjithkund tjetër, nuk vlejnë edhe për

Përfshihet nga flakët një makinë në dalje të Elbasanit (Foto)
  • 2019-04-08

Përfshihet nga flakët një makinë në dalje të Elbasanit (Foto)

Një automjet është përfshirë nga flakët rreth orës 15:50 në dalje të qytetit të Elbasanit. Një makinë tip Mercedes Benz, teksa ishte në ecje, është rrethuar nga flakë të një zarri të papritur. Në makinë ndodhej si shofer, pronari i mjetit, Mikel M., banor i Elbasanit bashkëshor

Mjeti del nga rruga, vdes shoferi
  • 2019-03-21

Mjeti del nga rruga, vdes shoferi

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Burrel. Ngjarja  është regjistruar në aksin nacional Baz-Burrel, në vendin e quajtur Baza e Asfaltimit. Viktimë e këtij aksidenti ka mbetur shtetasi Besim Daçi, rreth 40 vjeç. Dyshohet se makina me të cilin udhëtonte Daç

Vajza e zëdhënësit të Putinit, një stazhiste në Parlamentin Europian
  • 2019-03-04

Vajza e zëdhënësit të Putinit, një stazhiste në Parlamentin Europian

Yelizaveta është rekrutuar nga një ish-deputete e Frontit Nacional në Francë. Kolegët: Një turp! Vajza e Dmitrit është e njohur për fotot e festave të publikuara në Instagram Stazhistja e eurodeputetit të PE-së, Aymeric Chauprade, ish-Fronti Nacional, quhet Yelizaveta Peskova, është

Rexhep Hoti provokon përmes poezisë politikën
  • 2019-03-04

Rexhep Hoti provokon përmes poezisë politikën

Autori prezantoi në Tiranë librin e ri Monologu i prijësit Poeti nga Kosova Rexhep Hoti, njëkohësisht Kordinatori Nacional për Kulturës, Arsim dhe Sport në qeverinë e Kosovës ka prezantuar në Qendrën Kulturore FORUM, librin Monologu i prijësit. Në mbrëmjen kushtuar poezisë së Hotit

KINSE DIALOGU ME SERBINË DHE BLERJA E KOHËS
  • 2019-02-20

KINSE DIALOGU ME SERBINË DHE BLERJA E KOHËS

Nga Fadil LEPAJA Kur vitin e kaluar, presidenti serb Vuçiç, gjatë vizitës së tij në Mitrovicë kishte mbajtur një fjalim programatik, duke deklaruar se ish presidenti serb Millosheviç, ishte një lider i madh, dhe se ai i kishte qëllimet më të mira, kjo nxiti interpretime nga më të ndry

Gramoz Ruçi përkujton masakrën  e 4 shkurtit
  • 2019-02-04

Gramoz Ruçi përkujton masakrën  e 4 shkurtit

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, në përkujtim e nderim të viktimave të saj, u shpreh se 4 shkurti është një memorial i dhimbjes që shkakton një krim lufte. Të gjithë ne duhet të përulemi me respekt, nderim  e mirënjohje  të thellë para dëshmorëve, partizanëve dhe veteranëve t