Rezultate te kerkimit per termin: +Nafija

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] nafija / docs[0] 20 / hits[0] 49 /
Nga ditari erotik i Lasgushit
  • 2018-03-09

Nga ditari erotik i Lasgushit

Tiranë, e Djelë 2 Korrik 1939: Ora 8.5, mëngjes u nisa për Durrës, ora 9.30 vajta ne Nafija. Pas drekës ora 2 u shtriva në shtrat (larg dritares), Nafija më ndjenji mbanë shtratit, pastaj ra në shtrat me mua (më të djathtën time) dhe u pushtuam ashtu një hof: unë i-a hodha krahun nën

Tentoi ta mbyste gruaja dhe djali, flet i dhunuari: Litarin e kishte në gji dhe
  • 2017-02-06

Tentoi ta mbyste gruaja dhe djali, flet i dhunuari: Litarin e kishte në gji dhe

Pas arrestimit nga policia e Lushnjës së Nafie dhe Artur Cani, nënë e bir, banues në fshatin Gramsh të Lushnjës, me akuzën se tentuan të mbysnin kryefamiljarin ka reaguar ky i fundit. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së shtunës, ku dy të arrestuarit kanë tentuar të mbysin me litar kry

Nafije Poradeci dhe dashuria pa kushte për Lasgushin
  • 2016-11-27

Nafije Poradeci dhe dashuria pa kushte për Lasgushin

E bija, Maria, vjen në një rrëfim për kohët me të, marrëdhënia e tij me nënën (bashkëshorten Nafije) dhe veprën e tij të plotë Alda Bardhyli E mbështetur në krahët e nënës, me fustanin prej basme, Maria vështron aparatin fotografik. Pranë saj motra dhe babai kanë të njëjtin

No Pic available
  • 2016-10-03

Gjashtë princeshat shqiptare dhe fati i trishtë i tyre

Ata ishin shembulli i një kulture nga një vend i vogël ku sapo kish filluar bashkëjetesa mes orientit dhe oksidentit. Secila nga gjashtë Princeshat ishte e veshur me talentin dhe kulturën e dijes së saj duke marrë nën patronazh të vetin edhe nga një copë organizimi shoqëror e deri te

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit
  • 2016-01-04

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit

Retrospektivë Gazeta "Drita" 1972 EMERTIMI "VJERSHE" Letër e Bamkë Çomagës drejtuar Hyskë Borobojkës, ku shprehet dëshira për të shkruar vjersha liriko-satirike dhe për t'i botuar ato në të hyrë Viti i Ri Të pata shkruar një letër në atë muaj, kur ishte dita më e gjatë

Ditari i Kroit Enveri nuk shikon me bisedat per orgjite e partiakeve
  • 2014-09-10

Ditari i Kroit Enveri nuk shikon me bisedat per orgjite e partiakeve

e Hene 8 Shtator 20141232 pm p classwp-caption-text PROFESORI AUSTRIAK I FAKULTETIT T MJEKSISKARL FELLINGER DUKE FOLUR N VJEN PR MBRESAT N VILN E ENVER HOXHS N TIRANbrbrDitari i Haxhi Kroit S8217behet fjale te komunikojme me letrabrbrMe porosi te Nexhmijes kemi ngritur nje stud

VV: “Kodra e Dëshmorëve” dhe Livoqi drejtojnë sytë kah Vetëvendosja
  • 2013-09-20

VV: “Kodra e Dëshmorëve” dhe Livoqi drejtojnë sytë kah Vetëvendosja

 "Gjilani për subjektin tonë është shumë i rëndësishëm. Lëvizja VV ofron ndryshim dhe përmirësimin e gjendjes me alternativën e saj. Kjo alternativë është përkthyer dhe vlen edhe për nivelin komunal! P&eum