Rezultate te kerkimit per termin: +Nafijen

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.015 / keyword[0] nafijen / docs[0] 14 / hits[0] 22 /
Nga ditari erotik i Lasgushit
  • 2018-03-09

Nga ditari erotik i Lasgushit

Tiranë, e Djelë 2 Korrik 1939: Ora 8.5, mëngjes u nisa për Durrës, ora 9.30 vajta ne Nafija. Pas drekës ora 2 u shtriva në shtrat (larg dritares), Nafija më ndjenji mbanë shtratit, pastaj ra në shtrat me mua (më të djathtën time) dhe u pushtuam ashtu një hof: unë i-a hodha krahun nën

Nafije Poradeci dhe dashuria pa kushte për Lasgushin
  • 2016-11-27

Nafije Poradeci dhe dashuria pa kushte për Lasgushin

E bija, Maria, vjen në një rrëfim për kohët me të, marrëdhënia e tij me nënën (bashkëshorten Nafije) dhe veprën e tij të plotë Alda Bardhyli E mbështetur në krahët e nënës, me fustanin prej basme, Maria vështron aparatin fotografik. Pranë saj motra dhe babai kanë të njëjtin

Çfarë ka ndodhur më 14 tetor?
  • 2016-10-14

Çfarë ka ndodhur më 14 tetor?

222 – Papa Kallixtus vritet nga një turmë në Trastevere të Romës. Gjatë 5 viteve në krye të Kishës Katolike, Kallixtus vendosi atë që njihet si Agjërimi i të Shtunës 3 herë në vit pa ushqim, pa yndyrna dhe pa verë në ato ditë. 1322 – Forcat e Robert Brusit të Skocis

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit
  • 2016-01-04

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit

Retrospektivë Gazeta "Drita" 1972 EMERTIMI "VJERSHE" Letër e Bamkë Çomagës drejtuar Hyskë Borobojkës, ku shprehet dëshira për të shkruar vjersha liriko-satirike dhe për t'i botuar ato në të hyrë Viti i Ri Të pata shkruar një letër në atë muaj, kur ishte dita më e gjatë

Avokati: S’ka kontrabandim me emigrantë pa kalim ilegal të kufirit
  • 2015-04-04

Avokati: S’ka kontrabandim me emigrantë pa kalim ilegal të kufirit

Të premten është mbajtur seanca fillestare ndaj Reshat Seles dhe Nafije Tirana-Gjokiqit të akuzuar për trafikim me emigrantë në bashkëkryerje. Në fillim të seancës prokurorja lexoi aktakuzën, ndërsa të akuzuarit u deklaruan se

No Pic available
  • 2011-04-14

Letra/E ardhmja dinjitoze e Tiranës s’kalon dot nga bashkiaku që i ka sjellë veç turpin kryeqytetit

14-04-2011 / Nga Ajtanga Lubonja Në mëngjes tek zbrisja neper shkalle ne banesën time ndeshem me nje zonje te re! U përshëndetëm si zakonisht dhe vazhdova zbritjen e shkalleve,kur zonja e re me shume mirësjellje me drejtohet "nuk e di po une sot ndjehem shume

Shqiptarja qe u perndoq nga KGB-ja e Stalinit
  • 2010-10-22

Shqiptarja qe u perndoq nga KGB-ja e Stalinit

Rruga e jetes e shqiptares Nafije Abidi humbur burgjeve te Azerbajxhanit. Poetja vdiq pas arrestimit bashke me te shoqin gjate spastrimeve politike qe u ndermoren nga Stalini ne BRSS Shkruar nga Ali Samil publicist azerbajxhanas Nje poete me origjine gjysme shqiptare nga Jani