Rezultate te kerkimit per termin: +Nairobi

Total: 260
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.311Z

Gruaja mbijeton 6 ditë nën rrënoja në Nairobi

Një grua është gjetur e gjallë nën rrënojat e një ndërtese që u rrëzua 6 ditë më parë në Nairobi të Kenias. Komandanti i njësisë për menaxhimin e fatkeqësive natyrore, Pius Masai, tha se gruaja në fjalë ishte ende e vetëdijshme kur ne e gjetëm. “Nuk ka lëndime të jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.506Z

Nairobi shpetohen pengjet e rrembyer nga terroristet

Thuajse te gjithe pengjet qe ishin rrembyer nga terroristet ne  qendren tregtare Ëestgate ne Nairobi te Kenias jane shpetuar, ndersa vijon operacioni per kapjen e ekstremisteve qe shkaktuan kete tragjedi. Behet e ditur se disa prej pengmarreseve jane arratisur, por me shume se 10 persona t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.761Z

Vazhdon kërkimi i trupave në Nairobi

Trupat keniane dhe ekspertë të mjekësisë ligjore po kërkojnë për trupa të tjera në qendrën tregtare Westgate në Nairobi, që u sulmua të shtunën nga një grup militantësh duke shkaktuar 65 të vrarë gjatë katër ditëve që qëndroi e rethuar. Ekpspertët dhe trupat e ushtrisë janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.339Z

Sulmohet një hotel në Nairobi, raportohet për viktima dhe pengmarrje

Tre vetë humbën jetën dhe 14 u plagosën në një shpërthim në Nairobi, në hotelin Dusit D2, në një lagje elegante në kryeqytetin kenian. Pas shpërthimit pati të shtëna dhe e gjithë zona ishte e izoluar. Burrat e armatosur, të paktën katër, që sulmuan hotelin, kanë marrë disa njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.722Z

Viktimat tragjike te pengmarrjes ne Nairobi

Mes viktimave të sulmit terrorist në qendrën tregtare në Nairobi të Kenias kishte edhe disa shtetas të huaj, ndër të cilët edhe modelja dhe aktorja 27-vjeçare franceze, Anne Dechauffour. Trupat e pajetë të 27-vjeçares dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.466Z

Marco Obama, prezanton librin :“Nga Nairobi në Shënzen”

Vëllai i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Marco Obama, promovon librin e tij të parë në Shqipëri. “Nga Nairobi në Shënzen”, mban titullin libri i cili trajton temën e dhunës në familje. Të pranish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.705Z

Shpëtohen shumica e pengjeve në Nairobi

Kenia thotë se forcat e saj po kërkojnë si për pengje ashtu edhe për personat e armatosur në qendrën tregtare në Nairobi ku militantët islamik vranë dhjetra vetë të shtunën. Zyrtarët qeveritarë thanë sot se ushtria kontr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama