Rezultate te kerkimit per termin: +Nan

Meta: total 384 / total_found 384 / time 0.000 / keyword[0] nan / docs[0] 384 / hits[0] 554 /
No Pic available
  • 2017-03-08

Gruaja më trime që kam njohur!

Nga Albana Melyshi Lifschin Atë vit ne jetonim në Vlorë. Kam qenë 5 vjeçe kur mamaja më tha se do shkonim të takonim gjyshen e re. U habita. Nuk e dija se kisha edhe një gjyshe tjetër veç gjyshes labe. E thërrisja nëno. E ndiqja pas si manare, kudo që shkonte… Gjithsesi, – e

No Pic available
  • 2017-03-08

8 Marsi, VIP-at prezantojnë nënat e tyre

Dita Ndërkombëtare e Gruas është festuar nga të gjitha nënat shqiptare. Urimet për to kanë qenë të shumta. Shumë prej vipave shqiptarë kanë publikuar në rrjete sociale një foto të nënës së tyre, ku i kanë uruar festën e 8 Marsit. Ja kush janë yjet e showbiz-it që kanë mundur

Denoncimi i Fiks Fare, 8.000 euro avokatit dhe 500 euro policit
  • 2017-03-02

Denoncimi i Fiks Fare, 8.000 euro avokatit dhe 500 euro policit

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes skandalin e radhës në drejtësi, ku një avokat i mori 8.000 euro një qytetari me qëllim që të ndikonte te gjyqtarët për të pezulluar një urdhër-ekzekutimi. Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes skandalin e radhës në drejtësi, ku një avoka

Nga Ali Demi në Manhattan- Metropoli, kujtesa , identiteti
  • 2017-03-02

Nga Ali Demi në Manhattan- Metropoli, kujtesa , identiteti

Sadedin Mezuraj Pas një izolimi gati gjysëmshekullor, në fillim të viteve 90-të Shqipëria përjetoi big bang-un e emigracioneve masive. Ekzili, si narrativë biblike dhe metaforë, nënkupton një çarje, një dalje dhe çvendosje drejt një shtegu të ri, në kërkim të tokës së premuar. P

REPORTAZH/ Brenda çadrës së Lirisë dhe fëmijëve të saj
  • 2017-02-21

REPORTAZH/ Brenda çadrës së Lirisë dhe fëmijëve të saj

Nga Justin Meçe*   Në Bulevardin e madh perpara Kryeministrise nje çader e madhe mbledh brenda barkut të  saj të gjitha dialektet, racat, shtresat, veset dhe virtytet e nje shoqërie ne tranzicion. Nëpër cepat e çadrës ka filluar, ndonëse është ende dita e dytë, të ndihet nj

MASAKRA e Reçakut/ Një gazetar izraelit insistonte të shkojë në Reçak para masakrës?
  • 2017-01-14

MASAKRA e Reçakut/ Një gazetar izraelit insistonte të shkojë në Reçak para masakrës?

Si u bë që një gazetar izraelit insistonte të shkojë në Reçak para masakrës? Kush na informoi në orën 03:00 të mëngjesit për tragjedinë e Reçakut? Si vendosëm të nisemi për në këtë fshat? Cilat ishin pamjet e para që i pamë më 16 mars në Reçak? Nga Baton Haxhiu Naser M

Dashuria për Enverin? Dikur shqiptarët donin lirinë, sot vetëm bukë e punë
  • 2016-12-29

Dashuria për Enverin? Dikur shqiptarët donin lirinë, sot vetëm bukë e punë

Pas sondazhit të OSBE-së sipas të cilit pothuaj gjysma e shqiptarëve duan Enver Hoxhën, prof. Sami Repishti, në një intervistë për GSH thotë se masa popullore e pazhvilluar ka nevojë për një prind që kujdeset; ky prind ofron sigurimin e rendit publik me dhunë dhe punësimin e njer