Rezultate te kerkimit per termin: +Nano

Meta: total 1000 / total_found 10437 / time 0.005 / keyword[0] nano / docs[0] 10437 / hits[0] 30727 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Nga Blendi Fevziu / Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Si mund ta quaj këtë fushatë dhe sa konsideratë mund të kem për të, pyeta veten dje në darkë, kur fushata e 25 Qershorit u mbyll. Fati e ka sjellë  të ndjek çdo fushatë zgjedhjesh kombëtare që prej 31 Marsit, 1991. Në këto 26 vjet, kjo është fushata e 11-të që përcjell si gaze

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata
  • 2017-06-24

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, parësore administrata

  Pas mitingut përmbyllës të fushatës zgjedhore të mbajtur në Vlorë, në sheshin e Lungomares, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin Top Story të gazetarit Sokol Balla, në rrëfimin e tij të fundit të fushatës. Së bashku me të, në panel ishin edhe

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, administrata publike
  • 2017-06-23

Rama në Top Story: Pas 25 qershorit, administrata publike

Pas mitingut përmbyllës të fushatës zgjedhore të mbajtur në Vlorë, në sheshin e Lungomares, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin Top Story të gazetarit Sokol Balla, në rrëfimin e tij të fundit të fushatës. Së bashku me të, në panel ishin edhe analist

No Pic available
  • 2017-06-22

5 arsye pse SFIDA duhet të bashkëpunojë me partinë e Blushit

Nga Dr. Rrezart Lahi PS-PD-LSI-PDIU, të gjitha tashmë në qeveri, nuk sollën asgjë të re këtë fushatë. E vetmja gjë e re veç mashtrimeve të zakonshme të zullumqarëve, ishin dy partitë e reja, grupimi qytetar SFIDA dhe partia e politikanit Blushi. Edhe pse ka patur disa përpjekje indir

Nga Andi Bushati/ Po unë jam shok, tani edhe votues i Blushit
  • 2017-06-15

Nga Andi Bushati/ Po unë jam shok, tani edhe votues i Blushit

Nga Andi Bushati/ Një luzmë mediash që rendin pas Ramës e kanë radhitur Lapsi.al, mua personalisht dhe bashkëthemeluesin e kësaj faqeje, Armand Shkullakun mes shokëve të Blushit që e mbrojnë atë edhe në një ditë të zeze si ajo e fotos me Lul Berishën (faksimilet poshte). Fatëkeqës

No Pic available
  • 2017-06-13

Meta për pseudoaleancat e Nanos: Smerrem me rilindësa as pseudorilindësa

Ish-kreu i LSI-së dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka komentuar rikthimin në skenën politike të socialistit Fatos Nano, takimin me Ramën por edhe mesazhin e urimit në ditëlindjen e PS-së, në të cilin shigjetonte LSI.  Pyetje: Si i shikoni lëvizjet e fundit të zotit Nano dhe Ram

Zbulohet mesazhi që Fatos Nano i ka dërguar Edi Ramës
  • 2017-06-12

Zbulohet mesazhi që Fatos Nano i ka dërguar Edi Ramës

Kryeministri Edi Rama ka bërë publik mesazhin që ish-lideri i PS, Fatos Nano i ka dërguar për 26-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste. Në mesazhin që Rama ka bërë publik, Fatos Nano i drejtohet kryetarit dhe kreut të grupit parlamentar, ku i uron fitoren në 25 qershor, duke thën