Rezultate te kerkimit per termin: +Nanoja

Meta: total 49 / total_found 49 / time 0.000 / keyword[0] nanoja / docs[0] 49 / hits[0] 97 /
Dossier nga Mero Baze: 26 Maj 1996, si mbusheshin kutitë e votimit dhe tërheqja e PS
  • 2017-05-27

Dossier nga Mero Baze: 26 Maj 1996, si mbusheshin kutitë e votimit dhe tërheqja e PS

Gazetari Mero Baze ka publikuar sot në gazetën TemA një pjesë nga libri Viti 97, lidhur me ngjarjet në Shqipëri në 26 Maj 1996, ditën kur po mbaheshin zgjedhjet e Përgjithshme. Partia Socialiste u tërhoq nga zgjedhjet në mesdite, zgjedhjet të cilat i fitoi thellë Partia Demokratike e Pr

Fytyra e qeshur e Parlamentit
  • 2016-07-28

Fytyra e qeshur e Parlamentit

Nga Pëllumb Kulla Shtysë për këtë shkrim të ri mu bënë fytyrat e lumtura të atyre që u ndeshën e u përleshën në rrafshin e formulimeve te reformës, muaj me radhë dhe që të gjithë sot lumturojnë. I lumturon jo reforma për drejtësinë, por nevoja për tu shtirur se kanë fitua

Arrestimi i Spiro Kserës, për të shpëtuar Saliun dhe gruan e tij
  • 2016-01-31

Arrestimi i Spiro Kserës, për të shpëtuar Saliun dhe gruan e tij

Spartak Ngjela ka komentuar arrestimin e ish-ministrit Spiro Ksera. Ngjela thotë se prokuroria po përdoret për të arrestuar zyrtarë si Ksera, pët të shpëtuar Sali Berishën. Ai thotë se ministria e Kserës vizitohej shpesh nga bashkëshortja e Berishës, Liri Berisha. E arrestuan ministr

Ja ku u fsheh Fatos Nano pas sulmeve të 14 shtatorit dhe pushtimit të Kryeministrisë
  • 2016-01-14

Ja ku u fsheh Fatos Nano pas sulmeve të 14 shtatorit dhe pushtimit të Kryeministrisë

14 shtatori i vitit 1998 është një nga ngjarjet më të rënda pas rënies së komunizmit në Shqipëri. Pas grushtit të shtetit, kryeministri Fatos Nano u detyrua të largohej nga zyra dhe të fshihej. Po ku u fsheh Nano atë ditë? Këtë gjë e shpjegon gazetari amerikan Fred Abrahams në

PROFILI/ Qorri Fatos Nano: Si ndryshoi pas burgut dhe pasioni për xhinin dhe femrat
  • 2016-01-12

PROFILI/ Qorri Fatos Nano: Si ndryshoi pas burgut dhe pasioni për xhinin dhe femrat

Nga Fred Abrahams* Rexhep Meidanit i hanin duart për punë. Pasi Parlamenti e zgjodhi president, ai shkoi me makinë në zyrën e rij të re me Bashkim Finon dhe disa pjesëtarë të Gardës së Republikës. Ata e gjetën zyrën në gjendje të rrëmujshme, me njolla dhe djegie cigaresh në qili

No Pic available
  • 2015-02-12

Vidhni dhe merruni me drogë sa të doni, veç bashkëpunoni dhe mos vrisni njëri-tjetrin

Letër nga një e afërme e socialistes nga Berati Edi, të keqen nëna! Duket se ne nga Berati na bie gjithmonë barra të mbajmë peshën më të madhe të halleve të qeverive socialiste. Po dëgjoj këtu para televizorit se mafia e ilaceve ka vendosur të bëjë sherr më ca të tjerë që

No Pic available
  • 2014-04-23

Ristrukturim, tjetërsim apo privatizim?

U njoftuan më në fund zgjedhjet e reja në PD, sipas disa kritereve: 1. Të mos kandidojnë mbi dy herë të njëjtët njerëz; 2. Të mos futen në zgjedhje ata krerë organizatash ku janë marrë rezultate të dobëta vitin e ka