Rezultate te kerkimit per termin: +Napoli

Meta: total 1000 / total_found 4996 / time 0.002 / keyword[0] napoli / docs[0] 4996 / hits[0] 8008 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Itali, arrestohet në tunel shqiptari i dënuar me 10 vite burg e 8 mijë euro gjobë

Një shqiptar 41 vjeçar është arrestuar nga policia italiane në tunelin Mont Blanc, pasi rezulton se nuk ka kryer dënimin e mëparshëm prej 10 vite burgim dhe një gjobë prej 8 mijë eurosh. Gjatë kontrolleve, policia gjeti se ndaj shqiptarit është lëshuar edhe një urdhër arresti për p

No Pic available
  • 2017-06-20

Ekipi më i fortë në Moldavi, njihuni me kundërshtarin e Kukësit në Champions

Nuk mund të cilësohet i lehtë shorti i Kukësit në Ligën e Kampioneve pasi Sherif Tiraspol nuk është një skuadër dosido. Ky është padyshim ekipi më i fortë në Moldavi në vitet e fundit, një skuadër e cila ka fituar që nga viti 2001, 14 nga 16 titujt kampion të mundshëm në vend.

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit
  • 2017-06-17

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit

 Historia e futbollit është e mbushur me transferime të diskutuara dhe të diskutueshme. Disa prej këtyre janë zhvilluar në orët e vona të natës, të tjerë në mes të ditës. Por në të dy rastet këto operacione kanë shkaktuar zemërimin e tifozëve, siç po ndodh tani me Donnarumma.

Hysaj vlen më tepër se De Gea, Pjaniç e Ramos
  • 2017-06-13

Hysaj vlen më tepër se De Gea, Pjaniç e Ramos

Elseid Hysaj është ndër futbollistët më të kushtueshëm në botë. Përfundimi ka ardhur nga Observatori i Futbollit CIES, në përllogaritjet për vlerën e re të lojtarëve. Një studim i bazuar te shkenca, pas performancave të edicionit që sapo u mbyll, nga i cili doli renditja me 110 em

No Pic available
  • 2017-06-07

Elseid Hysaj: Kundër Izraelit luajmë finalen e vitit

Elseid Hysaj ka bindjen se humbja ndaj Luksemburgut do të harrohet shumë shpejt, edhe pse situata nuk është ndër më të mirat pas një seri humbjesh. Ai beson se Shqipëria do të ndryshojë me një fitore ndaj Izraelit, ndërsa ka bindjen se De Biazi do të vazhdojë të drejtojë ekipin. Pë

Kombëtarja, Hysaj: Cikli nuk ka mbaruar, De Biazi qëndron
  • 2017-06-06

Kombëtarja, Hysaj: Cikli nuk ka mbaruar, De Biazi qëndron

Shqipëria kërkon të ringrihet pas kolapsit në Luksemburg. Duke nisur nga sfida kualifikuese në Izrael, me Elseid Hysajn që pranon se pavarësisht shijes së hidhur që ka lënë humbja, Kombëtarja është e bashkuar dhe atmosfera mbetet e mirë. “Është një moment i keq por këto gjë

No Pic available
  • 2017-06-03

Historia e turkut që mbante si relike eshtrën e Skënderbeut

AVENTURIERI GJENIAL, SI PASARDHËS I SKËNDERBEUT (LIBRI KASTRIOTI I MADH I SHQIPËRISË I STEFAN ZANOVIÇIT) Nga Moikom Zeqo Të rrallë, të pabesueshëm dhe të patjetërsueshëm janë njerëzit në histori si Stefan Zanoviçi. Historia e jetës dhe e bëmave të tij është e jashtëzakonshme. A