Rezultate te kerkimit per termin: +Napolit

Meta: total 1000 / total_found 3431 / time 0.002 / keyword[0] napolit / docs[0] 3431 / hits[0] 4733 /
LISTA / Nga Zakeroni te Di Mateo, 20 trajnerë italianë për stolin e Kombëtares
  • 2017-06-17

LISTA / Nga Zakeroni te Di Mateo, 20 trajnerë italianë për stolin e Kombëtares

Shqipëria do një italian për stolin si pasardhës të Xhani De Biazit. Aktualisht në treg janë të papunë me dhjetëra trajnerë të njohur në shtetin fqinj, me të cilët FSHF mund të futet në bisedime zyrtare në ditët e ardhshme. Personalisht po kërkoj një trajner italian, theksoi k

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare
  • 2017-06-14

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka

No Pic available
  • 2017-05-23

Maradona, vlerësim maksimal Totti-t: Lojtari më i mirë që kam parë ndonjëherë

Diego Maradona ka thurur lavde për Francesco Tottin, duke e quajtur kapitenin legjendar të Romës si lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë. Totti, tashmë 40-vjeçar, nuk do të ketë më një ofertë kontrate nga Roma, por ish-ylli i Napolit dhe legjenda e futbollit argjentinas, i njoh

Skifterat i hyjnë në vilë policit italian për ta grabitur, plagoset shqiptari
  • 2017-05-16

Skifterat i hyjnë në vilë policit italian për ta grabitur, plagoset shqiptari

Një shqiptar është plagosur me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm në komunën Giugliano në provincën e Napolit në Itali. Ngjarja ka ndodhur pas orës 4:00 të mëngjesit të sotëm kur një bandë shqiptarësh po tentonin të grabisnin një vilë. Por pronari i saj, i cil

No Pic available
  • 2017-05-16

Hyjnë të grabisnin vilën e policit, ja kush është shqiptari që mbeti i plagosur

“Quhet Eugen Kami, 36 vjeç dhe është një shtetas shqiptar pa leje të rregullt qëndrimi në Itali,” ka deklaruar për mediat kreu i policisë së Napolit Antonio De Iesu, gjatë pronicimit të tij mbi ngjarjen e orëve të para të mëngjesit të sotëm në komunën Giugliano të Na

10 ishujt më të bukur të Italisë
  • 2017-05-14

10 ishujt më të bukur të Italisë

Një zonë e Paqësorit, apo ndonjë xhep tjetër nëpër botë, mund të jenë një destinacion më tërheqës dhe më ekzotik për tia treguar miqve, por nuk është nevoja për ti rënë botës rreth e për qark për të gjetur skenarë magjikë dhe një det prej ëndrrash. Italia ka brigjet më

Italia dhe 10 ishujt e saj të mrekullueshëm
  • 2017-05-13

Italia dhe 10 ishujt e saj të mrekullueshëm

Nuk është e nevojshme të lodheni nëpër botë për të gjetur bukuri natyrore dhe pamje piktoreske Një zonë e Paqësorit, apo ndonjë xhep tjetër nëpër botë, mund të jenë një destinacion më tërheqës dhe më ekzotik për tia treguar miqve, por nuk është nevoja për ti rënë botës