Rezultate te kerkimit per termin: +Nase

Meta: total 524 / total_found 524 / time 0.000 / keyword[0] nase / docs[0] 524 / hits[0] 625 /
Vlorë, 70-vjeçari dhunohet në banesë nga grabitës të armatosur
  • 2018-10-24

Vlorë, 70-vjeçari dhunohet në banesë nga grabitës të armatosur

Një 70 vjeçar është dhunuar dhe grabitur në banesën e tij në fshatin Vranisht të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës së shkuar. Nase Habilaj ka qenë i vetëm në banesën e tij kur dy persona të maskuar dhe të armatosur i kanë shkuar në shtëpi për ta grabitur. Pasi është dhun

No Pic available
  • 2017-04-14

Vrasësi i Lulzim Bashës është në çadër

Nga Mero Baze Dje ishte një ditë e keqe për Lulzim Bashën. Zyrtarët më të lartë të Bashkimit Europian, u shprehën hapur kundër politikave të tij dhe kërkuan kthimin urgjent në Kuvend, votimin e Reformës në Drejtësi dhe marrjen pjesë në zgjedhje. E kërkoi Komisioneri Hahn dhe për

Zane Nika, një ndër themeluesit e futbollit tepelenas!
  • 2017-01-22

Zane Nika, një ndër themeluesit e futbollit tepelenas!

Nga Edmond Ismailati Sa herë që bien bisedat midis sportdashësve memaliotë për sportin më popullor futbollin, padyshim që kujtesa të çon tek pionierët e parë të futbollit, ata që hodhën themelet e para të këtij sporti. Një ndër ata është edhe futbollisti veteran, portieri Zane Ni

INTERVISTA / Birçe Hasko: Jam i lumtur që do vdes në një apartament dhomë e kuzhinë
  • 2017-01-11

INTERVISTA / Birçe Hasko: Jam i lumtur që do vdes në një apartament dhomë e kuzhinë

Birçe Hasko, i lindur në Dukat të Vlorës në 15 mars 1942, është aktor i njohur shqiptar. Mbas mbarimit të shkollës Jani Minga të Vlorës punoi si mësues në Memaliaj, ku angazhohet me trupën e Estradës amatore të qytetit. Në vitin 1965 fillon studimet për aktor në Institutin e Lart

No Pic available
  • 2016-11-29

Ju flet Tirana!

Nga Kliton Nesturi Ju flet Tirana! Këto fjalë, sado lehtë që mund të shqiptohen para mikrofonit, kanë një peshë të madhe. Përhapja e tyre në eter shkakton gjithnjë një emocion të madh, pavarësisht se ku ndodhesh kur i dëgjon. Është pesha e një shteti, është gjuha dhe fjala e nj

Kapet 103 kg kanabis në Vlorë, arrestohet një grua
  • 2016-11-08

Kapet 103 kg kanabis në Vlorë, arrestohet një grua

Një sasi prej 103 kg lëndë narkotike kanabis sativa është sekuestruar nga policia e Vlorës, ndërsa janë asgjësuar edhe 120 bimë narkotike në proces tharjeje. Në pranga ka përfunduar shtetasja Diana Nasi, 42 vjeçe, banuese në fshatin Boro të Vlorës, ndërsa është shpallur në kërk

Enveri ka vuajtur dhe nga kanceri? Ja çthotë dokumenti më i ri dhe i bujshëm i CIA-s për ish-diktatorin shqiptar dhe UDB-në jugosllave
  • 2016-09-15

Enveri ka vuajtur dhe nga kanceri? Ja çthotë dokumenti më i ri dhe i bujshëm i CIA-s për ish-diktatorin shqiptar dhe UDB-në jugosllave

Një dokument i sapodeklasifikuar i CIA-s dhe i nxjerrë nga gazetari Armand Plaka në faqen e tij në Facebook, nxjerr një fakt të rëndësishëm për historianët. Dokumenti i takon vitit 1975 dhe është hartuar nga zyra e CIA-s për Shqipërinë. Për herë të parë shërbimi sekret amerik