Rezultate te kerkimit per termin: +Natn

Meta: total 162 / total_found 162 / time 0.000 / keyword[0] natn / docs[0] 162 / hits[0] 186 /
No Pic available
  • 2019-01-13

Laura Bush, si e humbi shokun e ngushtë n aksident

Laura Bush dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti amerikan Xhorxh Bush Ish-zonja e par e Ameriks Laura Bush, n librin e saj me kujtime, teksa tregon pr fmijrin, ndalet tek nj aksident q i mori jetn miku t saj m t mir, Majkut. Ja çfarë shkruan ajo: 6 Nntori ishte e mrkur, por at nat ne kishim dal,

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

NATO DHE XHAXHAI QË NERVOZON
  • 2018-07-14

NATO DHE XHAXHAI QË NERVOZON

Shum e kan prjetuar nj gj t till: nj xhaxha q nervozon kur shfaqet n çdo takim familjar dhe rrfen gjat gjith dits t njjtn marrzi. Ai si pjesëtar i familjes duhet t jet i pranishm n kto takime e askush nuk e merr m seriozisht at. Por t till xhaxhallar nuk kan n dor komandn jo vetm ndaj arsenalit m

Turqi, arrestohen mbi 140 militantë të dyshuar të ISIS-it
  • 2017-10-30

Turqi, arrestohen mbi 140 militantë të dyshuar të ISIS-it

Policia turke n nj aksion n shkall t gjer ka arrestuar 143 t dyshuar si milic terrorist t “Shtetit Islamik” (IS). Disa t dyshuar akuzohen pr prgatitje sulmeve n “ditn e republiks”, njofton agjencia shtetrore e lajmeve Anadolu. T dieln (29.19)n mbar vendin u kremtua 94 vjetor

Nata e yjeve që bien: nj dshir pr çdo shenj t Zodiakut
  • 2017-08-11

Nata e yjeve që bien: nj dshir pr çdo shenj t Zodiakut

Data 10 gusht njihet si nata e yjeve që bien. Dhe kshtu, t gjith me syt drejtuar nga qielli, presim t shohim t pakt nj pr t shprehur dshirn m t madhe q kemi. Romantikt  m t mdhenj shpresojn t gjejn dashurin, m t shqetsuarit t sistemojn ndonj ndodhi pune ose praktike. Magjia e ksaj nate jetohet nd

LUFTA E POLONISË PËR LIRINË
  • 2017-07-21

LUFTA E POLONISË PËR LIRINË

A duhet q polakt tani pr her t par t mbrojn lirin e tyre kundr nj armiku t brendshm? Pasi parlamenti miratoi reformn n drejtsi, armosfera n Poloni po bhet gjithnj e m agresive, mendon Bartosz Dudek. Jan dit dhe imazhe impresionuese dhe tronditse njkohsisht, q do t hyn n historin e Polonis. Nga njr

No Pic available
  • 2013-11-09

“Piskama e tokës”, nënatnë spital, djemtë në varre

TIRANE- As në ëndrrat më torturuese nuk mund ta kishte përjetuar Zamira Hamolli ngjarjen e tmerrshme se tri djemtë e saj do ti shkëputeshin përgjithnjë nga kraharori. Ajo i pat rritur atje, në Beragozhdin e harruar, lënë mes mëshirës,