Rezultate te kerkimit per termin: +Nata

Total: 4642
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.373Z

Kenga Magjike Nata 2

Nata e dytë e “Këngës Magjike” ka vijuar me 24 këngët e radhës gjysmë finaliste. Mes Spektaklit dhe sfidës nuk kanë munguar në ketë event të rëndësishëm dhe të ftuarit special. Nata finale do të jet&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.874Z

Festohet Nata e Kadrit

Nata e Kadrit, një nga netët më të rëndësishme në fenë islame është festuar për herë të parë nga komuniteti mysliman dhe besimtarët e kësaj feje në një mënyrë madhështore. Në mungesë t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.426Z

Nata e Bardhë zhvendoset në Vlorë

Share Nata e Bardhe, festa e krijuar nga ish kryebashkiaku Edi Rama për 29 nëntorin, privatizohet nga biznesi. Ashtu sic pritej, demokratet kane hequr nga kalendari i festimeve Natën e Bardhe, feste qe te majtët e kremtonin për ditën e çlirimit te vendit. Por këtë vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.008Z

Sërish, ‘Nata e fundit...’

Të martën mbrëma, në Teatrin Kombëtar të Kosovës është dhënë shfaqja "Nata e Fundit në Goli Otok". Shfaqja është realizim i Shtëpisë Teatrore Filmike AKT, e dramatizuar dhe me regji të Xhevat Qorrajt, sipas tekstit të Mehmet Kajtazit. Në shfaqje interpretuan aktorët Mentor Zymber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.893Z

Nata është petku i saj

Fitues i Çmimit Nobel për Letërsinë - 2008 Le CLEZZIO Po bie nata e bashkë me të ia beh kujtimi i popujve endacakë, popujt e shkretëtirës dhe popujt e detit. Është ky kujtim që e bren adoleshencën në çastin e hyrjes në jetë, që është gjenia e saj. Vasha e re mbart në vetvete,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.358Z

Nata e Ustikës Shkëndijat e jetës

LETËRSI E KRAHASUAR Nga Petrit Palushi Shkrimtari i njohur Petro Marko, duke pasur vazhdimisht një liri të kufizuar, përjetoi një fat të mbrapshtë dhe të trishtë: vepra e tij iu dha lexuesve gjysma-gjysma, shpesh u ndalua dhe për shumë kohë u përjashtua nga komunikimi letrar. Anatemimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.066Z

"Nata e Bardhe", feste, vallezime

Sonila Isaku "Nata e Bardhe" nuk do te mungoje as kete vit me aktivitetet, nga me te larmishmet si per femijet, te rinjte por edhe te moshuarit. Ashtu sikurse edhe vitet e kaluara bashkia e Tiranes edhe per kete 29 nentor, ka menduar nje sere aktivitetesh. Kjo date, eshte vendosur nga Bashkia e Tir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama