Rezultate te kerkimit per termin: +Natasha +Mulaj

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] natasha / docs[0] 1228 / hits[0] 1767 / keyword[1] mulaj / docs[1] 362 / hits[1] 739 /
Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Gani Dizdari
  • 2019-02-13

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Gani Dizdari

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari është shkarkuar përfundimisht nga detyra. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit kryesuar nga Ina Rama, relatore Natasha Mulaj dhe anëtarë Ardian Hajdari, Luan Daci, Rezarta Schuetz, shqyrtoi në dhomë këshillimi, çështjen që i p

I ndikuar nga krimi, shkarkohet përfundimisht ish-gjyqtari i lartë
  • 2019-02-07

I ndikuar nga krimi, shkarkohet përfundimisht ish-gjyqtari i lartë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkoi Shkëlzen Selimi, ish gjyqtar i Gjykatës së Lartë. Vendimi për lënien në fuqi të shkallës së parë u mor pas 6 orësh në Dhomën e Këshillimit. Trupa gjykuese e përbërë nga  Ina Rama, Sokol Çomo, Albana Shtylla, Natasha Mulaj e Rezarta Schuetz,

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin
  • 2019-02-04

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e ish-gjyqtarit të lartë Artan Zeneli, i cili kishte apeluar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në përfundim të gjykimit, mbështetur në faktet e provuara në gjykim dhe në nenin 66, pika 1

Vettingu, gjyqtari Tom Ndreca shkarkohet edhe nga KPA-ja
  • 2018-11-22

Vettingu, gjyqtari Tom Ndreca shkarkohet edhe nga KPA-ja

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Tom Ndreca. Trupa gjykuese e kryesuar nga Albana Shtylla, relatore Ina Rama dhe anëtarë Natasha Mulaj, Rezarta Schuetz dhe Sokol Çomo, lanë në fuqi vendimin e KP

KPA shkarkon gjyqtarin Fatmir Hoxha
  • 2018-09-25

KPA shkarkon gjyqtarin Fatmir Hoxha

Është shkarkuar nga sistemi i drejtësisë, gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Fatmir Hoxha. Gjyqtari kishte ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili e kishte shkarkuar më herët. Pasi shqyrtoi ankimimin, Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi largimin përfundimtar të

Ankimimi në KPA, hidhet shorti për gjyqtarët Ndreca dhe Lazaj
  • 2018-09-13

Ankimimi në KPA, hidhet shorti për gjyqtarët Ndreca dhe Lazaj

Tom Ndreca Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca ngeli në provën e parë të Vettingut, ku Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e tij për shkak se nuk justifikonte 1.3 milionë lekë nga pasuritë e tij. Për shumën në fjalë Tom Ndreca këmbëngul se nuk i janë llogari

No Pic available
  • 2018-09-04

Kreu i Gjykatës Kushtetuese sërish në sitën e Vettingut, hidhet shorti në KPA

Kryetari i Gjykatës Kushtetueses, Bashkim Dedja kaloi me sukses në sitën e Vettingut, në vendimin e dhënë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, por Institucioni i Komisionerit Publik, me kërkesë të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit e ankimoi vendimin në KPA. Paraditen e së mar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama