Rezultate te kerkimit per termin: +National +Geographic

Total: 210
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.857Z

125 vjet National Geographic

pRevista e mirenjohur National Geographic feston sot 125-vjetorin e krijimit Ne nje numer special per muajin tetor revista ka publikuar fotot me te bukura te ketyre vitevep pNational Geographic e njohur formalisht si National Geographic Magazine eshte revista zyrtare e National Geographic Society A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.441Z

Shqipëria në National Geographic

Televizioni National Geographic ka fillua reklamimin e Shqipërisë në një mënyrë tejet interesante, ngase iu sugjeron turistëve që të ndjekin gjurmët e lord Bayronit në Shqipëri. Duke e filluar artikullin e publikuar në web-faqen e tij për Ballkanin Perëndimor me vargjet e poetit angle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.354Z

Shqiperia turistike prezantohet ne "National Geographic"

Ne seline e "National Geographic", nje prej organizatave boterore me te famshme per zbulimet, eksplorimet dhe dokumentaret e mrekullueshem qe pergatit per publikun e gjere, - u prezantua para dy ditesh per here te pare edhe Ballkani Perendimor, si nje destinacion turistik i rendesishem. Ky projekt a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.403Z

\"National Geographic\" për Shqipërinë turistike!

Në selinë e \"National Geographic\", - një prej organizatave botërore më të famshme për zbulimet, eksplorimet dhe dokumentarët e mrekullueshëm që përgatit për publikun e gjerë, - u prezantua edhe Ballkani Perëndimor, si një d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.073Z

Fituesit e National Geographic 2014 FOTO

brbrFituesit e Konkursit te fotografise te National Geographic 2014 jane shpallurbrbr brbrMe shume se 9200 fotografi kane konkurruar nga me shume se 150 vende te ndara ne tri kategori ate te njerezve vendeve dhe natyresbrbr brbrCmimi i Pare ka shkuar per foton e titulluar A node glows in the dark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.517Z

Spektakli i natyrës, fotot më të bukura të National Geographic

Share National Geographic ka paraqitur një sesion të ri fotosh nga natyra, të cilat duken mbreslënëse, që nga zgjimi i një leopardi, deri tek vullkanet. Më poshtë janë disa prej fotove më të bukura. Vullkani Etna Mengjesi ne National Park Celaquein, Honduras Pyll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.353Z

National Geographic shpall FOTOT fituese

Share National Geographic shpalli fituesit e konkursit fotografik mbarëbotëror për vitin 2011. Fituesit kanë marrë përveçse një çmim të mirë financiar edhe të drejtën për të botuar fotot në versionin print. Çmimi i madh ka shkuar për foton e një pilivese. (

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama