Rezultate te kerkimit per termin: +Natyrs

Total: 121
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.189Z

Mediu: Prioritet natyrs dhe ekosistemeve

Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu mori pjesë në konferencën për mbrojtjen e pasurive ujore, qëllimi kryesor i së cilës ishte evidentimi i shqetësimeve që prekin sistemin ujor shqiptar. Gjatë konferencës, organizuar në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave, Mediu tha se minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.667Z

Linter(N)atyra

Literatura. Natyra. Dhe letërsia kushtuar apo frymëzuar prej natyrës. Po. Por tashmë jemi larguar shumë nga ajo botë dhe nga ato kohëra kur njerëzit <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Harmonia q kushtzon rendin e organizimit t bots

(Kulturofilozofia e tregimit Lumi i Madh t Mitrush Kutelit) I shkruar n 1944 dhe i ripunuar n 1965, tregimi i Mitrush Kutelit Lumi i Madh, ka njohur disa botime deri n prfshirjen e ktij tregimi n botimin e Veprs s plot t Kutelit nga sh.b Naim Frashri, Tiran 1989. Ky tregim nuk sht prfshir ndr ant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Berisha homazhe Gazidedes

Tiran (start)-Kryeministri Sali Berisha zhvilloi sot homazhe n nderim t Bashkim Gazidedes. Homazhet dhe ceremonia mortore, t organizuara nga Kuvendi i Shqipris n bashkpunim me Ministrin e Drejtsis, u zhvilluan n salln e seancave plenare t Kuvendit, n prani t personaliteteve t larta shtetrore, familj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Mbrojtje nga rritja e nivelit të deteve

Rritja e nivelit t detit si shkak i efekteve t ngrohjes globale ka nisur t shqetsoj seriozisht shkenctart. Pr her t par studiuesit europian t natyrs jan mbledhur n nj projekt t prbashkt, i cili do t synoj mbrojtjen e vijs bregdetare t kontinentit t vjetr nga vrshimi i deteve. Qllimi i ktij projekti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.744Z

Natyralistët bëjnë përpjekje për shpëtimin e specieve të rrezikuara

Qendra e Gjelbër e Ballkanit bashkëpunon për të mbrojtur natyrën e Bgadishullit të Ballkanit 200 kilometra n lindje t Sofjes, Qendra e Gjelbr e Ballkanit pr Shptimin dhe Riprodhimin e Fauns sht organizata joqeveritare m e madhe e Bullgaris pr mbrojtjen e natyrs, me 4000 anta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Memorial për Andon Zako Çajupin në Kuç

Vlor Vepra sht nj nderim pr vlersimin q shkrimtari i kaktij fshati Nj monument kushtuar Andon Zako ajupit, nj prej prfaqsuesve t shquar t Rilindjes Kombtare, sht vendosur mbrmjen e s shtuns n fshatin Ku t Vlors. Kui sht nj prej fshatrave t njohur t Shqipris pr kontributin e shquar n lvizjet kombtar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama