Rezultate te kerkimit per termin: +Natyre

Total: 6405
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.860Z

Sporti ne natyre eshte me i shendetshmi

Itali 23 Shkurt NOA 8211 Sporti ne natyre eshte shume here me i shendetshem sesa  oret e gjata lodhese ne palester. Kjo u be e ditur nga  nje statistike e publikuar ne Environmental Science and Technology e cila permblidhte te dhena nga nje 11 studime te kryera mbi kete argument dhe nxirrte pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.098Z

Ylli Manjani: Skandale të kësaj natyre meritojnë ndëshkim shembullor

Skandale të kësaj natyre meritojnë ndëshkim shembullor ky është reagimi i ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani në lidhje me publikimin e videoskandalit të kryebashkiakut Shukri Xhelili mbrëmjen e 12 majit 2016 në emisionin Të Paekspozuarit në Ora News. Videoja flet vetë qeveria ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.276Z

Tharja dhe zjarret “kërcënojnë” rrepet historikë “Monument Natyre”

Gjirokastër-Një ndër elementet më të veçanta të historisë dhe natyrës në Qarkun e Gjirokastrës, siç janë rrepet shekullorë, po kërcënohen nga tharja dhe zhdukja. Bëhet fjalë për ato rrepe të cilat si shkak i vlerave historike apo natyrore që mbartin gëzojnë statusin “Monumen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.094Z

Manjani: Skandale të kësaj natyre meritojnë ndëshkim shembullor

“Skandale të kësaj natyre meritojnë ndëshkim shembullor” ky është reagimi i ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani në lidhje me publikimin e videoskandalit të kryebashkiakut Shukri Xhelili mbrëmjen e 12 majit 2016 në emisionin “Të Paekspozuarit” në Ora News. R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.184Z

Rama Erdhi dhe shperblimi ne natyre per Sashenka Jonuzin

Nje tjeter reagim ka ardhur sot ne Twitter nga kryetari i Partise Socialiste Edi Rama. Kete here reagimi i Rames vjen per zgjatjen e mandatit te njeres nga anetaret e Gjykates se Apelit Sashenka Jonuzi. Rama ne Twitter shkruan U shperblye edhe ne natyre Sashenka Dy vjet zgjatje mandati ne kundershti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.071Z

Diskutojne per ndjenjat ne raportin femer-mashkull Gerta Jam natyre egoiste

Disa nga banoret shkojne ne kuzhine e fillojne te bisedojne te ulur ne tavolinen e ngrenies. Ata flasin per marredhenien mashkull-femer per sa i perket ndjenjave. Grandiola flet per besim dhe ndjenjat qe ka pasur per ish-te dashurin me te cilin ka pasur nje lidhje afatgjate ndersa Gerta thote se nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.258Z

Fullani: Rritja e cmimeve, me natyre kalimtare

Rritja e cmimeve ka natyre kalimtare. Konkluzioni i Bankes se Shqiperise per kete tregues i shprehur nga guvernatori Fullani bazohet ne kerkimet e vete bankes. Inflacioni vjetor ne muajin shkurt 2010 rezultoi 4.4 per qind, duke tejkaluar me 0.4 pike perqindjeje kufirin e siperm te tolerances rreth o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama