Rezultate te kerkimit per termin: +Naze

Meta: total 232 / total_found 232 / time 0.000 / keyword[0] naze / docs[0] 232 / hits[0] 259 /
No Pic available
  • 2018-11-06

Si vidhen makinat e bllokuara në Lundër

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në pikën e bllokimit të automjeteve të sekuestruara në Lundër. Një qytetare u ankua se makina e saj ka qëndruar prej 4 muajsh në atë pikë dhe gjatë kësaj kohe, automjeti është shkatërruar. Megjithëse ka një urdhër të prokuro

No Pic available
  • 2018-11-05

Si vidhen makinat e bllokuara

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në pikën e bllokimit të automjeteve të sekuestruara në Lundër. Një qytetare u ankua se makina e saj ka qëndruar prej 4 muajsh në atë pikë dhe gjatë kësaj kohe, automjeti është shkatërruar. Megjithëse ka një urdhër të prokuro

No Pic available
  • 2017-04-10

Rama: 38 mijë vende pune bosh në privat, të rinjtë me sytë nga shteti

Kryeministri Edi Rama gjatë një bisede të zhvilluar me të rinjtë të kthyer nga emigracioni të cilët kanë nisur aktivitetet ekonomike në Shqipëri, u shpreh se aktualisht në vend janë 38 mijë vende pune. Sipas Kryeministrit, shqiptarët ish-emigrantë kanë zënë më shumë vende pune p

No Pic available
  • 2017-03-24

Basha nga SHBA: Parlamenti e qeveria, nën kontrollin e krimit

Përplasjet e ashpra gjatë seancës plenare kanë tërhequr vëmendjen e kreut të PD-së Lulzim Basha, i cili gjendet në Shtetet e Bashkuara. Në reagimin e tij në Facebook, Basha shkruan se seanca dëshmoi kontrollin që ka krimi mbi parlamentin dhe qeverisjen. Edhe kur për pazare parash e pus

No Pic available
  • 2017-03-23

Votimi i Xhafajt, Basha: Marrëdhëniet e koalicionit qeverisës i vendos krimi

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas debateve të stome politike në seancën e kuvendit, ku pati debate mes deputetit të LIBRA-s, Ben Blushi, kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Arsimit Lindita Nikolla. Në një reagim të tij në rrjtet sociale, duke iu referuar votimi të Xhafajt në

Seanca plenare, Basha: Shteti ka rënë, krimi kontrollon Kuvendin
  • 2017-03-23

Seanca plenare, Basha: Shteti ka rënë, krimi kontrollon Kuvendin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Shtetet e Bashkuara, ku ndodhet për një vizitë komentoi përmes një postimi në faqen e vet në Facebook seancën parlamentare të kësaj të enjteje. Sipas Bashës, shteti ka rënë, pasi parlamenti dhe qeveria kontrollohet nga krimi. Seanca e sotme

Si u përjetua vdekja e Enver HoxhësShkodra mori lajmin çlirues: Mortin e kuçedrës
  • 2017-01-10

Si u përjetua vdekja e Enver HoxhësShkodra mori lajmin çlirues: Mortin e kuçedrës

Grotesku, tragjikja, sublimja në një roman. Kam shkruar shpesh për dramat-komedi të Stefan Çapalikut, ku vallëzon hijshëm tragjikja e dramatikja nën velin a një cipëz rrezëllitëse të komikes. Madje të groteskes. Ku tallja dhe shpotia, pasi ti qesh, të lë përfund piklën e lotit