Rezultate te kerkimit per termin: +Nazimi

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] nazimi / docs[0] 15 / hits[0] 33 /
Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor
  • 2015-01-05

Rizvanolli, familja që e filloi historinë e transportit rrugor

Një autobus i firmës "Krupp" po çante pluhurin në një rrugë të pashtruar. Brenda tij 44 udhëtarë, të gjithë për herë të parë të hipur në një autobus. Reagimet e tyre ishin shumë të çuditshme. Shumë prej tyre ishin të habitur me atë që po e përjetonin. Kështu disi mund të

No Pic available
  • 2012-09-20

Tanush Mulleti: Qazimi i deklaroi Bahri Omarit, se vdekja do t'i vinte nga Enveri

Vijojnë të zbardhen momentet interesante të jetës militante të ish-prefektit historik të Kryeqytetit, Qazim Mulletit. *- Nipi i tij tregon për muzeun personal të jashtëzakonshëm të bërë në shtëpinë e Mulletit, relike p&e

No Pic available
  • 2012-09-18

Tanush Mulleti: Qazimi vdiq nga marazi, në '56-ën, në Romë

(Vijon nga numri i kaluar) Zoti Mulleti. Thamë nga numrat e kaluar, që xhaxhai juaj, Qazim Mulleti, është larguar përfundimisht nga Shqipëria në 9 shtator të vitit 1944, pra pikërisht plot tre muaj para se në Tiranë të hynte qeveria komunis

Ftohje e re marredheniesh mes SHBA dhe Pakistanit
  • 2011-09-24

Ftohje e re marredheniesh mes SHBA dhe Pakistanit

Roli i Pakistanit ne luften kunder terrorit rralle here ka qene i qarte. Shpesh partner strategjik i Shteteve te Bashkuara ai akuzohej se mbeshtet terrorizmin ne Afganistan - por kurre zyrtarisht. Por tani shefi i pergjithshem i shtabit amerikan Mike Mullen e ka akuzuar sherbimin sekret pakistane

OKB denoncon torturen ne burgjet afgane
  • 2011-09-10

OKB denoncon torturen ne burgjet afgane

Ne nuk do te dorezojme perkohesisht ne disa burgje afgane asnje te burgosur.160 Kjo eshte nje mase paraprake qe vlen per sa kohe te jene verifikuar akuzat e ngrituara ne raportin e Kombeve te Bashkuara - deklaroi gjenerali i ISAF-it Carsten Jacobsen.Bildunterschrift Groszligansicht des Bildes mit d

Ndryshim ne komande ne Afganistan
  • 2011-07-19

Ndryshim ne komande ne Afganistan

Komandanti ne largim i forcave nderkombetare ne Afganistan gjenerali amerikan David Petraeus u lirua te henen 18.07. zyrtarisht nga funksioni i tij dhe ia dorezoi komanden pasardhesit te tij. Ne nje ceremoni te zhvilluar ne Kabul gjenerali amerikan me kater yje John R. Allen u prezantua si komandan

Kanuni ne boten e krimit
  • 2011-03-08

Kanuni ne boten e krimit

Pas premieres se Dosja K ne Tirane aktori Blerim Destani flet per trajtimin e temes shqiptare nga regjisore te huaj dhe per nje film komercial qe perdor per dekor Shqiperine ekzotike Shfaqja premiere ne Imperial e filmit aksion Dosja K Dossier K 2009 i regjisorit Jan Verheyen pruri ne Tirane nje