Rezultate te kerkimit per termin: +Nazmi +Rasti

Meta: total 87 / total_found 87 / time 0.001 / keyword[0] nazmi / docs[0] 1600 / hits[0] 2332 / keyword[1] rasti / docs[1] 35867 / hits[1] 42372 /
No Pic available
  • 2017-02-09

Prokuroria-politikanëve: Na keni kthyer në tabelë qitje, prokurorët po kërcënohen nga kriminelët

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar ashpër sot ndaj politikës e cila nuk i ka kursyer sulmet ndaj organit të akuzës dhe së fundmi është shtuar edhe zëri i ambasadorit amerikan që lëshoi akuza ndaj kryeprokurorit Llalla. Jo më larg se dje, në Krujë një prokuror është kërcënuar në

No Pic available
  • 2016-12-31

Nishani i uron Vitin e Ri ushtarëve me mision në Afghanistan

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi ushtarëve shqiptarë me mision në Afganistan me rastin e vitit të ri 2017. Nishani ka biseduar me anë të një video-konference me kontingjentin e 83 ushtarakëve shqiptarë, të cilët kryejnë misionin paqeruajtës RSM (Re

10 përplasjet e Nishanit me Kodhelin
  • 2016-11-22

10 përplasjet e Nishanit me Kodhelin

Nga vitit 2013 e deri më sot janë të paktën 10 përplasje mes presidentit të Republikës Bujar Nishani me mazhorancën lidhur me çështje të ushtrisë. Gazetari Roland Qafoku bëri publike në emisionin Debati në Channel One këto përplasje të cilat nisin që me godinën e SHQUP e deri

Java e psikologjisë, një manifestim me karakter humanitar i gjimnazistëve gjilanas
  • 2016-04-29

Java e psikologjisë, një manifestim me karakter humanitar i gjimnazistëve gjilanas

Java e fundit e muajit prill ishte më ndryshe për nxënësit e Gjimnazit të shkencave natyrore "Xhavit Ahmeti" të Gjilanit. Çdo gjë ishte në frymën e manifestimit të quajtur "Java e psikologjisë" që filloi me moton "Sa ta do zemra" dhe u përcoll me aktivitete të ndryshme. Manifestimi "

Ibrahim Rugova, prijësi i keqkuptuar
  • 2016-01-21

Ibrahim Rugova, prijësi i keqkuptuar

AGRON GJEKMARKAJ I brahim Rugova, "kolosi i brishtë" sipas përkufizimit postum të Bernard Kushner në "Le Monde", i ka mundur gjithmonë kundërshtarët e tij pa kërkuar ndeshje asgjësuese. Thjesht nuk u ikte atyre. E ka bërë këtë pa festuar asnjëherë fitoret. Ato flasin vetë si peng i

Çfarë ndodhi në natën e Vitit të Ri - Raporti policor
  • 2016-01-01

Çfarë ndodhi në natën e Vitit të Ri - Raporti policor

Raporti i Policisë së Kosovës, botohet pa ndërhyrje për të gjitha ngjarjet që kanë ndodhur brenda 24 orëve në tërë territorin e Kosovës, duke përfshirë edhe kufijtë e saj. RAJONI I PRISHTINËS INCIDENTET KRIMINALE Ad

Kuvendi i Gjilanit e përjashton nga seanca anëtarin serb që udhëheq strukturat paralele
  • 2015-12-29

Kuvendi i Gjilanit e përjashton nga seanca anëtarin serb që udhëheq strukturat paralele

Kuvendi Komunal i Gjilanit, të mërkurën, në seancën e fundit për këtë vit, të cilën e ka drejtuar kryesuesja Valentina Bunjaku-Rexhepi, e ka përjashtuar nga mbledhja këshilltarin Srgjan Mitroviq, për shkak të emërimit të