Rezultate te kerkimit per termin: +Ndr

Meta: total 1000 / total_found 2895 / time 0.001 / keyword[0] ndr / docs[0] 2895 / hits[0] 3574 /
No Pic available
  • 2017-02-11

Qendra Historike e Kaninës, do të implementohet projekti restaurues

Në Kaninë të Vlorës ka nisur zbatimi i projektit restaurues të zonës historikë. E njohur si ballkoni mbi Vlorë, në Kaninë restaurimit do t’i nënshtrohet dhe kalaja shekullore, çka pritet të shtojë vëmendjen ndaj turizmit historik e kulturor. Ristrukturimi i objekteve historike d

Ja dokumenti i dënimit me burg të përjetshëm i babait të kryeprokurorit Llalla
  • 2017-02-09

Ja dokumenti i dënimit me burg të përjetshëm i babait të kryeprokurorit Llalla

Në kulmin e debatit dhe akuzave të ndërsjellta mes Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla dhe ambasadorit të SHBA-ve, Donald Lu, studiuesi Xhafer Sadiku ka publikuar një dokument të një gjyqi ku mes të dënuarve është dhe Xhemal Llalla, babai i kryeprokurorit aktual, i dënuar me b

PROPAGANDA RUSE NË GJERMANI
  • 2017-02-08

PROPAGANDA RUSE NË GJERMANI

Në janar të vitit të kaluar, 13-vjeçarja Lisa F. u zhduk në Berlin, por u gjet papritur një ditë më pas. Gjermania e re me origjinë ruse më pas i tregoi policisë një rrëfim – që më vonë u konstatua si i rremë – për rrëmbimin e saj nga tre meshkuj që “në pamje d

No Pic available
  • 2017-02-07

Mesila Doda: PDIU dhe LSI nuk janë dy shemra që duhet të zihen me njëra-tjetrën

As PDIU, ashtu si FRD e Bamir Topit, nuk e ka marrë ende një ftesë për të dalë në koalicion me PS në zgjedhjet e 18 qershorit. Megjithatë Mesila Doda, ish-deputete e PD, e cila për herë të parë në këto zgjedhje parlamentare është në krah të Shpëtim Idrizit, thotë se kontaktet nu

No Pic available
  • 2017-01-30

Sulmi në xhami, kryeministri kanadez: Ishte terrorist

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 8 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një xhami në Kebek të Kanadasë. Kryeministri i vendit Justin Trudau e konsideroi sulmin terrorist. “E denojmë me forcë këtë akt terrorist ndaj muslimaneve dhe

No Pic available
  • 2017-01-28

Vlorë, nis ndërhyrja në rrugën industriale

Në rrugën Zigur Lelo, që ndodhet në një prej lagjeve më të vjetra të Vlora, po ndërhyhet për herë të parë në infrastrukturë pas 10 vjetësh.  Në zonën që ndodhet pranë qëndrës së qytetit, kishte dhe probleme me furnizimin me ujë të pijshëm. Punimet në segmentin disa km

No Pic available
  • 2017-01-28

Komisioni Hetimor, Doda: Çështja çame nuk pengon reformat

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda, deklaron se ngritja e Komisionit Hetimor për çështjen çame nuk pengon reformat dhe as nxit tension në marrëdhëniet me fqinjët. E ftuar në intervistën e mbrëmjes në RTV Ora News, Doda u shpreh optimiste se Komisioni do marrë rrugë javën e ardhshme në