Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrhyrjet

Total: 65
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.457Z

Ministri Vasili: Afishim të listës së operacioneve të planifikuara

Nga dita e djeshme e n vijim, lista e operacioneve kirurgjikale t planifikuara, m par do t prgatitet dhe do t afishohet n mnyr t dukshme pr pacientt dhe familjart e tyre. Ky sht urdhri m i fundit i ministrit t Shndetsis, Petrit Vasili, i cili ka krkuar q ndrhyrjet kirurgjikale t pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Bashkia e Tiranës njofton devijimin në Rrugën e Dibrës

Me qllim realizimin e punimeve n sheshin “Sknderbej”, Bashkia e Tirans ka hartuar nj plan masash t ndar n faza, lidhur me ndrhyrjet n fushn e infrastrukturs dhe organizimit t qarkullimit. N vijim t zbatimit t fazs s dyt t punimeve pr rikonstruksionin e sheshit “Sknderbej”, B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.711Z

Ndërhyrjet në ujësjellës, paditen 20 persona

Ndrhyrjet n rrjetin e ujsjellsit tashm do t ndiqen penalisht. Drejtori i Prgjithshm i Ujsjells-Kanalizimeve Tiran, Sahit Dollapi, dorzoi n Prokurorin e Tirans 20 kallzime penale kundr personave privat, q kan ndrhyr n mnyr t paligjshme n rrjetin e ujsjellsit. N kto 20 kallzime pen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Vlor, vdes marinari italian

Marinari italian Francesco Voglia, ka humbur jetn nga prdorimi i teprt i alkolit. 35 vjeari nga bari ka qen duke festuar n Vlor me nj tjetr marinar italian pas nj udhtimi 5 ditor n det, por festa e tij sht kthyer n tragjedi. Ai megjith ndrhyrjet e mjekve t spitalit t Vlors, nuk ka mundur ti mbijeto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Emërohet drejtori ri i ambasadës italiane për Bashkëpunimin për Zhvillim

Nga mesi i korrikut, Aldo Sicignano, ekonomist, do t jet drejtori i ri i zyrs s Bashkpunimit Italian pr Zhvillim. Sicignano ka nj prvoj t gjat n menaxhimin e ndihmave pr zhvillimin dhe pr ndrhyrjet e emergjencs t bashkpunimit italian, po ashtu edhe pr programet, pr fondet dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Lohan: Drejtsia, dy parime

Tiran (start)-Ambasadori i Komisionit Evropian n Tiran Helmut Lohan gjat pjesmarrjes n nj tryez binjakzimi, deklaroi se drejtsia n t gjith botn funksionon mbi dy parime, sistemi mbi prgjegjshmrin mbi ligjit si dhe mos ndrhyrjet e politiks n kt sistem. Sipas Lohan, nse kto dy ekuilibra prishen, ather

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

Ministria e Kulturës: Bashkia nuk ka leje për punimet në shesh

Ministria e Kulturs ka denoncuar nisjen e punimeve n sheshin "Sknderbej" me pretendimin se po shkelet haptas ligji. N nj dalje t posame, Drejtori i Trashgimis Kulturore, tha se nisja e punimeve nuk shtkonform vendimeve t Kshillit Kombtar t Restaurimeve. Kt fakt e pohoi dhe kreu i Institut

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama