Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrkaq

Meta: total 618 / total_found 618 / time 0.000 / keyword[0] ndrkaq / docs[0] 618 / hits[0] 780 /
No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

Letra e Bodes, ja si e favorizoi qeveria Berisha CEZ-in (FAKSIMILE)
  • 2014-08-06

Letra e Bodes, ja si e favorizoi qeveria Berisha CEZ-in (FAKSIMILE)

N nj koh kur Partia Demokratike vazhdon t akuzoj qeverin Rama pr marrveshjen e pajtimit t arritur pr CEZ-in, dalin n drit dokumente q provojn favorizimin q qeveria Berisha u bri çekve. Kjo letr e firmosur nga ish-Ministri i Financave Ridvan Bode mban datn 5 prill 2012 dhe i drejtohet Kryetarit t

Brown Forum 2014/ Gjiknuri kërkon mbështetjen e BE për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë të IAP (VIDEO)
  • 2014-04-18

Brown Forum 2014/ Gjiknuri kërkon mbështetjen e BE për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë të IAP (VIDEO)

Ministri i Energjis dhe Industris Damian Gjiknuri kërkon mbështetjen e Bashkimit Europian për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë Jon Adriatik (IAP). i pranishëm në Brown Forum 2014, që organizohet nga Ambasada e Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Kroaci n bashkpunim me qeverin vendase, Gj

No Pic available
  • 2014-04-04

Gjiknuri vizitë zyrtare në Greqi, diskuton për TAP

Ministri i Energjis dhe Industris s Shqipris, Z.Damian Gjiknuri, zhvilloi nj vizit zyrtare n Greqi ku u takua me Ministrin e Mjedisit, Energjis dhe Ndryshimeve Klimaterike Z. Yannis Maniatis. Temë e bisedimeve mes dy ministrave ka qenë bashkpunimi  mes dy vendeve n fushn e energjis. Me theks t ve

Kosovë, gjenerali gjerman merr komandën e forcave paqëruajtëse të NATO-s
  • 2010-09-02

Kosovë, gjenerali gjerman merr komandën e forcave paqëruajtëse të NATO-s

KFOR-i sht i gatshm pr t’iball do sfide dhe pr t ofruar siguri pr t gjith qytetart e Kosovs. Kshtu u shpreh n Prishtin Komandanti I Forcave t Prbashkta n Napoli, Mark Fitzgerald, gjat ceremonis s ndrrimit t komands nga komandanti i deritanishm i KFOR-it Markus Bentler tek pasardhsi i tij Erhar

No Pic available
  • 2010-09-02

Maqedoni, regjistrimi alarmon shqiptarët

BDI e Ali Ahmetit krkon nj mbikqyrje ndrkombtare t t gjith procesit Bashkimi Demokratik pr Integrim krkoi mbikqyrje ndrkombtare t procesit t regjistrimit t popullats s Maqedonis, i cili duhet t realizohet n fillim t 2011-s. Kjo krkes sht mbshtetur te mosbesimi i shqiptarve ndaj Entit Shtetror t Stat

No Pic available
  • 2010-09-02

KFOR ndërron komandën, mbetet në duart e gjermanëve

Prishtin Rokad n drejtimin e trupave t NATO-s n Kosov, Gjenerali, Erhard Byhler, zvendsoi Markus Bentler NATO-ja mbetet e prkushtuar n ruajtjen e paqes dhe krijimin e nj ambienti t qet e paqsor n Kosov, u tha t mrkurn n ceremonin e ndrrimit t komands s KFOR-it n Prishtin. Me kt rast, komandanti i d