Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrkoh +Haradinaj

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] ndrkoh / docs[0] 1923 / hits[0] 2647 / keyword[1] haradinaj / docs[1] 6484 / hits[1] 17962 /
No Pic available
  • 2010-08-08

Çfarë ka të re në Kosovastan?!

Isha n pushime n Sarand, ku pr 10 vite me radh, si kontribuues i turizmit politiko-folklorik, sipas atyre q kan hyr n Evrop, kur as n fshatin e tyre nuk i llogarisnin pr pes para, po bj prpjekje t’i ndihmoj atdheut t t gjith shqiptarve e ku duket se ka m s paku shqiptar, Sh

Haradinaj: Demokracia jon ka defekte
  • 2009-12-14

Haradinaj: Demokracia jon ka defekte

Lideri i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs (AAK), Ramush Haradinaj ka thn t jet i knaqur me rezultatet e zgjedhjeve t balotazhit, por e ka quajtur kt proces si t mundimshm dhe q sht prcjell nga shum parregullsi. Ai ka porositur asamblistt e AAK-s q t jen n nivel t detyrs dhe t prgjegjshm n punn e tyre gj

Intensifikohet fushata
  • 2009-12-09

Intensifikohet fushata

Ndodhi t martn q pr her t par, Hashim Thai t arsyetohet pr vonesn. Ishte nisur pr n Kamenic pr tfushat pr Begzad Sinanin, t cilin e pret nj gar e vshtir n betejn prfundimtare pr Kryetar komune dhe, ndrkoh i kishte dal nj rrug tjetr. Kur ka ardhur n salln e Shtpis s kulturs s qytetit, Thai ka krkuar

Dosti i SHIK’ut
  • 2009-12-05

Dosti i SHIK’ut

SHIK-u ka qen organizat ilegale pr LDK-n, mbetet ilegale si struktur. Ajo ka mundur ta ket nj funksion n nj periudh t caktuar gjat lufts apo t periudhs kur sht vendosur t themelohet si struktur, por pr LDK-n prher mbetet organizat fantome. Pr kt deklarat, nnkryetari i par i Lidhjes Demokratike t Ko

Nj troh fest
  • 2009-11-30

Nj troh fest

Ndonse 28 Nntori, q prkon me katr festa historike t kombit shqiptar Ditn e Flamurit, shpalljen e Pavarsis s Shqipris, paraqitjen e par publike e UK-s dhe ditlindjen e komandantit legjendar Adem Jashari - nuk sht n kalendarin e festave shtetrore t Republiks s Kosovs, kryeministri Hashim Thai dhe kry