Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrkombtart

Meta: total 161 / total_found 161 / time 0.007 / keyword[0] ndrkombtart / docs[0] 161 / hits[0] 194 /
Subashi: Zgjedhjet lokale në rrezik, partitë të mos vonojnë
  • 2010-08-30

Subashi: Zgjedhjet lokale në rrezik, partitë të mos vonojnë

Nnkryetarja e KQZ-s lshon alarmin pr reformn Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u vendos ultimatumin partive politike t nisin sa m shpejt reformn elektorale pr t mos rrezikuar standardet e zgjedhjeve lokale t muajit maj 2011. Mesazhin nga KQZ-ja e ka prcjell dje nnkryetarja e Komisionit Qendror t Zgjedh

No Pic available
  • 2010-08-30

LSI: Reforma zgjedhore të nisë që nesër, jemi shumë vonë

Mazhoranca Nnkryetari Petrit Vasili nuk shikon asnj lidhje mes hetimit t zgjedhjeve dhe reforms Lvizja Socialiste pr Integrim i bri dje thirrje dy forcave t mdha politike, t ln mnjan akuzat reciproke pr korrupsion dhe t nisin pa humbur koh punn pr reformn zgjedhje. Mesazhi erdhi nga nnkryetari i LS

No Pic available
  • 2010-08-29

Bregu: Skenarët e Ramës për të sulmuar gratë

Intervistë me ministren e Integrimit, znj. Majlinda Bregu: Edi Rama është një njeri pa familje, që gjithë kohën mendon vetëm e vetëm se si të bëjë prapaskena dhe skenarë, të shpifë, të intrigojë Dostojevski shkruan: “... Shtrngova dorn e femrs dhe m&rsquo

No Pic available
  • 2010-08-29

Kompromisi, rruga e gjatë drejt paktit PD-PS

Forum/Flasin analistt: Mentor Nazarko, Elton Metaj, Aleksandr ipa dhe Arbr Zaimi A do t zgjidhet n shtator kriza politike, apo kemi t bjm me nj manovr t re politike q mund t’i paraprij fushats elektorale? far parashikohet t ndodh me fillimin e sesionit t ri t Kuvendit, ndrkoh q sht hedhur n e

No Pic available
  • 2010-08-28

PS i bindet ndërkombëtarëve, mund të presim Venecian për kutitë

Edi Rama: “Kshilli i Europs mund t bj far t doj pr t zbardhur at q krkon. Ne jemi t qart n at q krkojm, ndaj nuk i drejtohemi as Komisionit t Venecias as ndonj komisioni tjetr”. Kjo sht deklarata q kryesocialisti Edi Rama kan 26 shkurt t ktij viti vetm nj dit pasi socialistt thyen bojkot

No Pic available
  • 2010-08-27

Berisha: Kompromisi i afërt, do shqyrtohen propozimet

Kryeministri: Të gjitha mundësitë për dialog me opozitën. Kompromisi, përgjigje përfundimtare pretendimeve Pavarsisht kundrshtive t opozits pr zgjedhjet e certifikuara dhe t pranuara nga ndrkombtart si zgjedhjet m t mira, mund t bhen kompromise t bazuara n standardet e Ko

No Pic available
  • 2010-08-24

LSI: PS të ulet në tryezën e bashkëpunimit

LSI i krkon PS-s q t ulet n tryezn e bashkpunimit pr reformn zgjedhore, nse krkon transparenc t zgjedhjeve. Ardit ela, sekretar i marrdhnieve me publikun n Lvizjen Socialiste pr Integrim, theksoi dje se reforma zgjedhore e kshilluar nga LSI-ja dhe ndrkombtart sht prgjigjja pr krk