Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa +Bushati

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] ndrsa / docs[0] 3186 / hits[0] 5126 / keyword[1] bushati / docs[1] 11015 / hits[1] 26344 /
No Pic available
  • 2010-08-26

Bushati zbulon 22-shen anti-Azerbajxhan

Under-21 Trajneri i prfaqsueses Shpresa, Artan Bushati ka “zbuluar” skuadrn tek e cila do t mbshtetet pr sfidn e 4 shtatorit q U-21 e Shqipris do t luaj n fushn e Azerbajxhanit. Mes 22 lojtarve t grumbulluar, vetm tre prej tyre aktivizohen jasht vendit. Bhet fjal pr mbrojtsin e Nacional

No Pic available
  • 2010-08-13

PS merr të mirëqenë letrën: Mesazh për qeverinë

PS e konsideron si fakt t kryer letrn e ndihmssekretarit amerikan t Shtetit, Philip Gordon, drguar ministrit t Punve t Jashtme, Ilir Meta, ndrsa deklaron se mesazhi i Departamentit Amerikan t Shtetit sht si nj paralajmrim i qart ndaj qeveris. Deputeti i Partis Socialiste, Ditmir

PS qeveria futi biznesin në krizë
  • 2010-08-09

PS qeveria futi biznesin në krizë

Partia Socialiste akuzoi qeverin se e ka vn prball vshtirsive t mdha biznesin privat. Opozita thot se siprmarrsit dhe tregtart jan detyruar t futen n borxhe t paprballueshme pr shkak t krizs financiare. Socialistt deklarojn se n vitin 2005 kredit e kqia ishin vetm 2.3%, ndrsa n fund t vi

No Pic available
  • 2010-07-19

Topalli: Shteti do të jetë pranë familjeve që humbën të afërmit

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka ndrprer vizitn e saj n Zvicr pr t’u gjendur pran familjeve t viktimave t aksidentit tragjik, ku humbn jetn 14 persona. Kryeparlamentarja s bashku me deputet t Kuvendit, si Ndue Paluca, Arenca Trashani, Astrit Bushati, Gzim Dibra, G

No Pic available
  • 2010-07-12

PS: Ministri i Financave të japë dorëheqjen

Partia Socialiste vijon me listn e saj t krkesave pr dorheqje. Pas krkess pr dorheqjen e ministrit t Jashtm, Ilir Meta,pak dit m par, ajo i kthehet prsri krkess pr dorheqjen e ministrit t Financave, Ridvan Bode. “Ministri i Financave t Shqipris, i diplomuari i “kursit

No Pic available
  • 2010-06-21

Ardhja e Veliajt në PS krijon "ftohjen" e Ramës me të rinjtë

Deputetët e rinj kanë shfaqur hapur kundërshtime ndaj katapultimit të Veliajt Kreu i G99-s, Erion Veliaj, ka qen prher nj nga njerzit m t besuar t kryetarit t PS-s, Edi Rama, por vendimi pr ta sjell at n parti s bashku me lvizjen e tij politike, ka nisur t ngjall “xhelo

No Pic available
  • 2010-05-13

PS dhe polica akuza të ndërsjella për dhunë

PS tërhiqet nga akuza për gaz lotsjellës: Ishte një spray djegës Bllokimi i akseve rrugore nga ana e protestuesve t Partis Socialiste ka sjell prplasjen e paevitueshme me policin, e cila ka tentuar t liroj rrugt. Por dje n qytetin e Kors ka ndodhur nj prplasje mes t deputetve