Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa

Meta: total 1000 / total_found 3173 / time 0.001 / keyword[0] ndrsa / docs[0] 3173 / hits[0] 5107 /
PD merr në mbrojtje Ismailajn e aferës DIA, Spaho: Do lirohet dhe do padisë shtetin
  • 2017-02-18

PD merr në mbrojtje Ismailajn e aferës DIA, Spaho: Do lirohet dhe do padisë shtetin

Mbledhja e sotme e Komisionit Hetimor Parlamentar të ngritur nga opozita për çështjen e zgjidhjes me mirëkuptim të mosmarrëveshjes mes shtetit shqiptar dhe kompanisë çeke CEZ.a.s. ka patur një zhvillim interesant. Në mungesë të kuorumit dhe dëshmitares së rradhës për të zhvillu

Borxhi kombëtar dhe rendi global
  • 2017-01-26

Borxhi kombëtar dhe rendi global

Retorika e presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për të vënë Amerikën të parën mund të fshehë një strategji të rritjes së ekonomisë përmes lojës me borxhet, por këtu interesat kombëtare dhe siguria globale vihen përballë dhe kërkojnë një zgjedhje të

Donald Trump u ngjall frik gjermanve
  • 2017-01-20

Donald Trump u ngjall frik gjermanve

An e mban gjithka ka t bj me Trump: bhen prgatitjet pr inagurimin n Uashington. Por habia, se ’president kan zgjedhur n SHBA vazhdon t jet e pashuar n Gjermani. Disa madje mendojn se jan n zhgjndr. Por tani vrtet n program sht inagurimi i Donald Trump-it. “Nse ai do t kandidonte n Gjerma

No Pic available
  • 2016-11-27

Albani ka nevojë për ndihmë

Albani student, Albani 24 vjeç, Albani q ndjek me vmendje çdo gj q ndodh n kt vend megjithse i verbr, po jeton ditt e tij m t vshtira. Smundja e veshkave po prparon. M shpejt se mosha e tij, shum m shpejt se burokracia e ktij vendi. Albanit i duhet t bj transplant t veshkave. Ka krkuar ndihm sic e

No Pic available
  • 2016-10-14

Quo vadis Europa?

BE sht n kriz, jo vetm nga dalja e Britanis s Madhe. Si do t’ia dal BE tani q exit sht opcion real? Eekspertt e Insitutit t Ekonomis Botrore n Hamburg dhe Banks Berenberg.publikojn studimin e tyre. Zvicra sht nj shembull pr nj BE t fort. Ky vend ia ka dal q t vendos nn nj streh gjuh e kultura

Krkojuni falje fmijve
  • 2016-04-05

Krkojuni falje fmijve

Nga Zef Brozi Sa her vrapoj n nj nga parqe te shumta t qytetit ku banoj ktu n Amerik,ndrsa kaloj pran kndeve t lojrave pr fmij, knde t cilt ndodhen n zona t ndryshme t parkut, ndaloj pr disa minuta tek nj fush sportipr t par lojn e futbollit t ekipeve t ndryshme t fmijve dhe t rinjve. Disa metra

No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p