Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrtim

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.000 / keyword[0] ndrtim / docs[0] 93 / hits[0] 111 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Përcaktimi i ri i plazheve, 100 metra nga deti, pronë publike

Legjislacioni pr turizmin do t ndryshoj edhe n prcaktimin ligjor t plazheve publike, duke shmangur kshtu abuzimin e autoriteteve lokale dhe individve t ndryshm, q privatizojn plazhet dhe abuzojn financiarisht me pushuesit. Zbatimin e ligjit do t duhet ta mbikqyrin prefektt, t cil

No Pic available
  • 2010-09-01

PD, Halimi: Rama të bëjë transparente kutinë e Leprit

Partia Demokratike i bn thirrje kryetarit t Bashkis s Tirans, Edi Rama, ttransparente lejet e ndrtimit t dhna Tan Leprit. “Prej tri javsh Edvin Rama, ky fakir fukara i vetdeklaruar, sht pa goj, nuk jep shpjegime, nuk prgjigjet pr asnj nga akuzat, q tregojn me gisht aleancn “Edvin and

No Pic available
  • 2010-09-01

Baraj: Asnjë leje nuk është dhënë te liqeni

Prgjigja e PS Kryetari i Partis Socialiste pr degn e Tirans, Besnik Baraj, deklaroi dje se n zonn e Liqenit Artificial nuk sht dhn asnj leje ndrtimi, duke hedhur n kt mnyr posht akuzat e demokratve. “I zn n hall t madh, pr shkak t provave skandaloze q po dalin prdit lidhur me korrupsionin e q

No Pic available
  • 2010-08-31

PD, te tjera akuza Rames per gjoba ndaj biznesit

Deputetet e mazhorances kane vijuar me akuzat kunder kryetarit te Bashkise se Tiranes, Edi Rames, se po perfiton shuma marramendese me planin per te ndertuar kulla shumekateshe ne zonen prane liqenit artificial. Sipas deputetit Eduart Halimi, zoti Rama ka zgjedhur heshtje dhe ka frike t’i p

No Pic available
  • 2010-08-29

HafenCity, sfida e re e Hamburgut

Hamburgu sht nj nga qytetet m t bukura n bot q t ofron prvese pamjes natyrore edhe gjithka tjetr t strholluar t stisur nga dora e njeriut. Lagjja e re e ktij qyteti pritet q t jet nj nga projektet m t mdha urbanistike t bots. Por a do t jet i suksesshm? Arkitektt dhe inxhiniert e ktij projekti gjiga

No Pic available
  • 2010-08-27

Paloka: Rama të bëjë transparencën e pasurisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i bëri dje thirrje kryebashkiakut Edi Rama të publikojë emrat e partnerëve të tij <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-paginatio

Bankat, rënie e ndjeshme e kërkesës për kredi
  • 2010-08-25

Bankat, rënie e ndjeshme e kërkesës për kredi

Qytetart gjithnj e m pak po u drejtohen bankave pr kredi, e sidomos pr kredi pr t bler banes. Pothuaj n t gjith muajt e ktij viti binomi kredi pr individ dhe shitje banesash t reja sht n rnie t ndjeshme duke reflektuar kshtu situatn e prgjithshme ekonomike. Kjo ka shkaktuar q n ndryshim me pritjet