Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrtimi

Meta: total 260 / total_found 260 / time 0.000 / keyword[0] ndrtimi / docs[0] 260 / hits[0] 374 /
A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?
  • 2019-04-08

A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?

Do t ushtroj “sovranitetin” izraelit n Bregun Perndimor t Jordanit duke mos br asnj dallim mes t gjith bllokut t vendbanimeve dhe atyre q jane t izoluara, tha kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu n nj intervist televizive. Ai theksoi, se ka arritur q presidenti i SHBA-s, Donald Tru

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!
  • 2016-10-08

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p

No Pic available
  • 2013-12-11

Bashkia dorëzon në Këshillin bashkiak programin buxhetor afat-mesëm 2014-2016

Bashkia e Tiranës ka dorëzuar në Këshillin Bashkiak, programin buxhetor afat-mesëm 2014-2016. Gjashtë janë shtyllat kryesore, në të cilat është mbështetur hartimi i buxhetit: - zhvillimi ekonomik i qytetit; - nxitja e punësimit dhe sipërmarrjes; - ndërtimi i veprave të mëdha publike

Lajçak, Berishës: Mbështetje për në BE
  • 2012-07-08

Lajçak, Berishës: Mbështetje për në BE

Zëvendës kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Sllovakisë,  Miroslav Lajcak ka garantar kryeministrin shqiptar, Sali Berisha per mbeshtetjen ne rrugen integruese te vendin tone per ne BE. Deklarata eshte bere gjate takimit mes tyre në Dubrovnik, në punimet e Samitit të kryetarë

No Pic available
  • 2012-07-07

Berisha në Kroaci, merr pjesë në samitin e Dubrovnik- ut

Tiranë- Kryeministri Berisha është nisur sot për një vizitë zyrtare në Kroaci, pasi do të marrë pjesë në samitin kryetarëve t qeverive dhe personaliteteve n fushn e vendimmarrjes dhe opinionbrjes nga Europa Juglindore, Bashkimi Europian, Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe Mesdheu, me tem

No Pic available
  • 2012-07-06

Berisha merr pjesë në Samitin e Dubrovnikut

Foto Ilustruese, Samiti i vitit 2011 Kryeministri, Sali Berisha është nisur sot për në Kroaci ku do të marrë pjesë në Samitin e kryetarëve t qeverive dhe personaliteteve n fushn e vendimmarrjes dhe opinionbrjes nga Europa Juglindore, Bashkimi Europian, Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe Mesd