Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrtuesve

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] ndrtuesve / docs[0] 34 / hits[0] 51 /
No Pic available
  • 2011-03-31

Pse nuk pyesim edhe tiranasit në ditën e votimeve lokale?

Nj sugjerim i thjesht nga Instituti Shqipataro-Amerikan pr Marrdhniet dhe Kontributet n shtetin e Minesots, SHBA Duke respektuar n mnyr t panashme vullnetin e qytetarit shqiptar mbi dshirat e tij n qytetin ku jeton, ne sugjerojm q n kt koh  t zgjedhjeve lokale n Shqipri, s paku pr votuesit n Tiran,

No Pic available
  • 2010-09-02

PS- PD, akuza për Bregun e Ramën

PS e PD kane vijuar edhe sot akuzat e ndersjella. Deputetja Xhacka tha se ka fakte te reja qe implikojne ministren Bregu ne afera korruptive, ndersa Osman Metalla i PD-se akuzoi Ramen per lejet ndertimit. “Skema e gjobitjes s ndrtuesve me 20%, e faktuar me dokumenta autentik sht arsyeja

No Pic available
  • 2010-09-02

PD, Ramës: Mos u fshih pas grave

Mazhoranca Metalla akuzon kryebashkiakun dhe ironizon deputetet e PS-s Partia Demokratike vijoi edhe dje t’i krkoj kryetarit t Partis Socialiste, njkohsisht kryebashkiakut t Tirans, Edi Rama, q t bj transparenc n lidhje me akuzat e bra ndaj tij. Kshtu, n emr t PD-s, deputeti Osman Metalla the

No Pic available
  • 2010-09-02

PD, Metalla: Korrupsioni i Ramës po largon investitorët

Partia Demokratike dnon heshtjen e gjat t strumbullarit t korrupsionit, ndrsa informon se aferat korruptive t Rams jan publikuar edhe nga mediat ndrkombtare, duke sjell kshtu largimin e investitorve t huaj. Demokratt edhe gjat dits s djeshme vijuan akuzat ndaj kryebashkiakut Edi

No Pic available
  • 2010-09-01

Bogdani: Rama i fshihet debatit për lejet e ndërtimit

Mazhoranca PD vazhdon sulmet ndaj kryebashkiakut me intensitet t lart PD-ja ka vijuar akuzat pr afera korruptive ndaj kreut t Bashkis s Tirans, njkohsisht kryetarit t PS-s, Edi Rama. Ka qen deputeti demokrat i Tirans, Gerti Bogdani, i cili ka prsritur akuzat dhe pyetjet q, sipas tij, vazhdojn t neg

No Pic available
  • 2010-09-01

Bogdani, Ramës: I kërkove 1 milion dollarë ndërtuesit Fratari

Partia Demokratike i bri dje thirrje kryetarit t PS-s, Edi Rama, q t dal dhe t hedh drit mbi akuzat q rndojn mbi t, pr korrupsion dhe gjobvnie. Deputeti i PD-s, Gerti Bogdani, deklaroi pr media se kryestrumbullari i korrupsionit, Edi Rama, duhet t jap shpjegime pr nj seri pyetjes

No Pic available
  • 2010-08-31

Opozita: Bregu manipuloi dokumentet për të shoqin

Prshkallzohen akuzat e PS-s. Reagon ministrja: Bashkshorti im nuk ka prfituar Precipitojn akuzat mes opozits dhe mazhorancs pr korrupsion, duke hapur nj rast edhe m skandaloz, at t manipulimit t dokumenteve zyrtare nga Qendra Kombtare e Regjistrimit. Dje paradite, deputetja socialiste, Olta Xhaka, a