Rezultate te kerkimit per termin: +Ndshkim

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Ndshkim pr gjyqtart q abuzojn

Kshilli i Lart i Drejtsis dhe Ministri i ktij dikasteri Enkelejd Alibeaj kan mbajtur nj takim m krert e Gjykatave n vend. KLD promovoi sot Librin e Bardh, i cili prmban rekomandime dhe ekspertiza pr problemet n sistemin e drejtsis. N fjaln e tij n mbledhje, nnkryetari i KLD-s, Kreshnik Spahiu the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Survejim e ndshkim

Nga vjen kjo kurreshtje e smur pr t survejuar privatsin e tjetrit? far prgjohet? Pse prgjohet? Kush prgjon? Titulli i shkrimit i referohet nj vepre t Mishel Fukos, i cili e tajton survejimin dhe ndshkimin si psikopatologji klinike t pushteteve autoritare, duke iu referuar nj materiali t bollshm e pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Ndalim pa ndshkim

Vendimi q u mor nga qeveria e Kosovs pr universitetet private, pas Raportit t Kshillit Britanik pr Akreditim, sht dashur t merret para pes viteve, ather kur jan hapur kto universitete. Mosmarrja e nj vendimi t till nga ish ministrat, ka t bj me prfitimet q ata kan pasur nga hapja e ktyre universitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.952Z

Ndëshkohen rebelët Anelka: 18 ndeshje

Franc Furtun te Franca. Komisioni i Disiplins i Federats Franceze ka prdorur grushtin e hekurt pr t ndshkuar prgjegjsit e revolts afrikanojugore. Praktikisht nj karrier e prfunduar n Kombtare pr Nikolas Anelka, t pezulluar pr 18 ndeshje. Pes ndeshje pr kapitenin Evra, tre pr zvendsin e tij Ribery.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.945Z

Kim Jong-hun, sërish në krye të Kombëtares

Koreja e Veriut Nuk ka pasur asnj ndshkim me transferimin n nj kamp pune, prkundrazi, trajneri Kim Jong-hun ka marr nj tjetr shans n krye t prfaqsueses s Kores s Veriut. Pas dshtimit n Kupn e Bots 2010 (me tri humbje n grup), ai do t vazhdoj punn me Kombtaren e futbollit pr Kupn e Azis, q do t star

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Meta: Dorheqja, pjes e aferave korruptive

Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim Ilir Meta ka komentuar dorheqjen e Ministrit t Drejtsis Ilir Rusmajli. Gjat nj prononcimi pr media, zoti Meta theksoi se dorheqja e djeshme nuk sht e para n kt qeveri, por e pasuar nga ajo e ish Ministrit t Jashtm, Besnik Mustafaj. Dorheqjet e ministrave ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

PDS kritika qeveris

Tiran (Start)- Partia Demokracia Sociale ka rideklaruar qndrimin e opozits kundr kryeministrit Sali Berisha. Sekretari politik i ksaj force Artur Dukallari deklaroi pr mediat se angazhimi i zellshm i Kryeministrit Sali Berisha pr tpresion ndaj institucioneve t pavarura t drejtsis po dmton marrdhnie

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama