Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrtimtaris

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] ndrtimtaris / docs[0] 3 / hits[0] 3 /
No Pic available
  • 2010-06-20

Me një këmbë si patok apo me të dyja në një këpucë?

N nj nga anekdotat e famshme t Nastradinit tregohet se shkaku q ai “qndronte n nj kmb si patoku”, ishte se “nuk i kishte mjaftuar uji dhe kmba e majt i kishte mbetur pa lar”. Pak a shum, mesazhi i ksaj anekdote nuk ndryshon shum nga ai i shprehjes popullore: “Kush s&r

No Pic available
  • 2010-05-18

Çtë humbet në shtëpi, skërkohet në rrugë

Protestat e vazhdueshme n rrugt dhe sheshet e Shqipris dhe, s fundi, greva e uris n bulevardin “Dshmort e Kombit”; t iniciuara e udhhequra nga lideri socialist Edvin Rama dhe mbshtetsit e tij, pr t krkuar “transparencn e zgjedhjeve t 28 qershorit 2009”, m kujtojn nj anekdot

Vonesa teknike
  • 2009-12-07

Vonesa teknike

Zyrtart e Ministris s Transportit dhe Post-Telekomunikacionit bjn t ditur se shtat kompanit e parakualifikuara pr ndrtimin e autostrads Vrmic-Merdar, i kan dorzuar ofertat e tyre n fillim t ksaj jave. Zvendsministri Adem Grabovci thot se Komiteti ndrministror, s bashku me ekspertt e kompanis konsult