Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa +Bashkia

Total: 96
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.480Z

Bashkia shemb shtëpitë në fazë legalizimi

Projekti i Bashkis pr sistemimin e shtratit t Lans ka ndrhyr dhe n prishjen e shtpive, t cilat jan gjat fazs s legalizimeve. E till sht zona pran segmentit nga Ura-Teknologjike deri n Unaz, ku nj sr banesash rrezikojn prishjen nga ana e Bashkis s kryeqytetit. Sipas kryetares s Njsis Bashkiake numr 6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.436Z

Bashkia shkel ligjin për lëvizjen e mjeteve me tonazh të lartë

Makinat me tonazh t lart prej kohsh jan kthyer n nj problem shqetsues pr rrugt e kryeqytetit. Ndonse ka rregulla t veanta pr oraret dhe lvizjen e tyre n Tiran ndodh e kundrta dhe n fardolloj orari. Organi i cili ka pr detyr vendosjen e rregullave teknike t lvizjes s ktyre mjeteve brenda territorit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Manjani: Parkimet, bashkia po mbledh lekë për fushatën elektorale

Parkingjet me pages, tashm t aplikuara prej dy javsh nga Bashkia e kryeqytetit duket se jan kthyer n nj nga burimet kryesore financiare t Bashkis pr vitin elektoral. Kshtu shprehet juristi Ylli Manjani n nj intervist pr televizionin Klan duke e cilsuar skemn e re si abuzive dhe jo t mirinformuar pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.294Z

Tërhiqet bashkia, sheshi do të shtrohet me pllaka tradicionale

Agolli: Nga kushtet e vendosura nga ky këshill, kushti i parë që është i plotësuar Tri pikat e kundrshtuara nga Instituti i Monumenteve t Kulturs n projektin pr rehabilitimin e sheshit “Sknderbej” do t ndryshojn. Kushtet e vendosura nga IMK-ja kan ndryshuar plane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Bashkia e Durrësit i kërkon ndihmë qeverisë për strehimin

Bashkia e Durrsit ka vendosur t’i krkoj ndihm qeveris pr strehimin e qindra familjeve n banesa sociale. Ligji parashikon q qiraja q do t paguajn familjet n nevoj, t mos i kaloj 8 mij lek n muaj. Gjithashtu, parashikohet q t ndrtohen banesa sociale me kosto t lira. Apartamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Bashkia përgjysmon urbanët dhe fik kondicionerët

Ankohen qytetarët: 40 minuta pritje në stacion N kto dit t ngrohta vere, ku shum prej kryeqytetasve prdorin urbant, Bashkia e Tirans ka prgjysmuar autobust si dhe ka fikur kondicionert. Pr qytetart e Tirans udhtimi me urban sht kthyer n makth t vrtet. Pritjet deri n treerek ore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

Rama me nxënësit më të mirë të kreyeqytetit

Me rastin e festave t fund vitit kreu i Bashkis Edi Rama ka zhvilluar nj takim me nxnsit m t mir t kryeqytetit. Gjat fjals s tij Rama uroi nxnsit e dalluar pr nj vit sa m t mbar ndrsa ju premtoi se bashkia do t vazhdoj t'i mbshtes ata. Sipas tij Bashkia e Tirans po harton nj projekt, i cili do t s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama