Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa +Klosi

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.500Z

Kryesocialisti Rama lë grevën e urisë

Pr 24 or, kryetari i selis roz nuk do t jet pran grevistve t uris, si ka7 ditt e fundit, pasi sht nisur pr nj vizit n kryeqytetin belg por zyra e shtypit e Partis Socialiste nuk ka zbardhur axhendn e takimeve q Rama do te zhvilloj. N munges t kryesocialistit greva e uris n Bulevardin Dshmort e Kombi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Debat publik për ndërtimin e portit të peshkimit

Ka nisur me tension debati publik lidhur me ndrtimin e portit t ri t peshkimit n qytetin e Durrsit. Bashkia q ishte dhe organizatore e ksaj tryeze nuk kishte ftuar n takim prfaqsues t Shoqats s Peshkatarve, ka solli q n fillim irritimin e tyre. M pas kreu i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako paraqiti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.570Z

Veprimtaria bërthamore në Shqipëri, garancitë që duhen zbatuar

Nse nj dit Shqipria do t arrij t zbatoj projekte t energjis brthamore, m par ajo duhet t marr “ok”-in nga Agjencia Ndrkombtare e Energjis Atomike (ANEA), duke garantuar se do t aplikoj t gjitha garancit e duhura n kuadrin e zbatimit t tyre. Pikrisht kjo shtje sht disk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.165Z

Kur demagogët shkruajnë historinë

Pse Ardian Klosi nuk mund t prballet me Ismail Kadaren? N datn 8 mars gazetari gjerman, Michael Martens, ka shkruar n gazetn prestigjioze "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nj artikull. Ky shkrim vjen n vijim t debateve q ka zgjuar n Shqipri e n trevat mbarshqiptare libri i studiuesit zviceran, Oli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Komisionet parlamentare, PS mban peng drejtuesit

Dokle: Asnjë emër deri në skadim të afatit të negociatave Partia Socialiste shtpjes e seancave plenare dhe e komisioneve parlamentare, por prsri n mnyr t cunguar. Kt her socialistt kan zgjedhur t kushtzojn pjesmarrjen e tyre, duke mos caktuar asnj kryetar komisioni parlamenta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.648Z

Radikalizohet qëndrimi i PS-së, Rama fut 22 deputetë në grevë urie

artia Socialiste ka vendosur të ndërmarrë një hap radikal, duke futur në grevë urie një numër deputetësh, së bashku me qindra protestues Pas nj mitingu q ngjante shum me at t 20 nntorit 2009, grupi parlamentar socialist i mbledhur me urgjenc nga kreu i partis, Edi Rama,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Antikiteti,helent jan ilir t zbritur n Egje

M ka dhembur shpirti kur lexoja nj sugjerim q kishte dhn ish drejtori i mparshm i parkut arkeologjik Amantia pr qytetrimin nw Amantia dhe n veanti pr kohn e ngritjes, rnies pra koha kur u b nj qytet i vrtet. Por ajo q m ka shqetsuar ishte pikrisht injoranca me t cilin kta dunbadist nisin t prcjellin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama