Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrsa +Partia +Demokratike

Total: 115
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

PDK-AKR, bashk n Lipjan dhe Dardan

Partia Demokratike e Kosovs (PDK) dhe Aleanca Kosova e Re (AKR) kan arritur marrveshje koalicioni pr Komunn e Lipjanit, ku kandidati i PDKs pr Kryetar komune, Shukri Buja, n balotazh do t ket prball kandidatin e LDKs, Imri Ahmeti. N rrethin e par t zgjedhjeve, Buja ka fituar 42.67 % t votave, ndrsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

PD: Rama krkon Fazlli

Partia Demokratike reagoi ndaj deklaratave t shefit t opozits, sipas t cikave qeveria kishte lidhje me biznesmenin nga Bosnja Domir Fazlli. Zdhnsi i Partis Demokratike Gert Bogdani, deklaroi se Damir Fazlic dhe do biznesmen tjetr, vendas apo i huaj, ka qen dhe sht i lir q n prputhje me rregullat e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

KKRT, PD propozon 2 emra

Partia Demokratike, ka propozuar sot dy emra t rinj, njri prej t cilve do t jet antar i Kshillit Kombtar i Radios dhe Televizionit (KKRT). Partia m e madhe n qeveri, ka propozuar n Komisionin e Medias, emrin e Altin Ndroqi dhe Ermal Gjonaj. N Komisionin e Medias, ka pasur debate t ashpra midis m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Debate t ashpra n Komisionin e Ligjeve

N mbledhjen e sotme t Komisionit t Ligjeve Partia Demokratike ka propozuar ndryshime shtes n Kushtetut. Sipas propozimit demokrat zgjedhja e presidentit n raundin e V-t duhet t bhet me shumic t thjesht. Nj propozim tjetr sht dhe ndryshimi i mocionit pr Kryeministrin. Mocioni t mund t thirret nse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.250Z

INSTAT: Klasa politike të lerë mënjanë shpifjet

Akuzat e nj dite m par t kreut t opozits n adresen e Institutit t Statistikave kan ngjallur reagimin e drejtuesve t Institutit, por dhe t maxhorancs. N nj dalje prpara mediave drejtoresha Ines Nurja i ka krkuar klass politike t ler mnjan shpifjet n adres t INSTAT. Ndrsa deputeti i Partis Demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.587Z

Vazhdon ‘lufta’ pr Prizrenin

Zyrtar t Partis Demokratike t Kosovs (PDK), edhe nj her than se tashm sht e konfirmuar fitorja e PDK-s n komunn e Prizrenit ka 42 vota m shum se kundr kandidati nga LDK-ja, ndrsa kan vlersuar lart procesin zgjedhor dhe i kan falnderuar t gjith qytetart dhe partit politike pr pjesmarrje n zgjedhje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

PDK me 17 kandidat, LDK 10, AAK 7, AKR-LDD 3…

Koalicioni AKR-LDD dhe Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs, tashm kan caktuar se shtabet e tyre zgjedhore gjat balotazhit pr kryetar t 21 komunave do t jen n Mitrovic, prkatsisht n Therand, ku edhe do t mbajn konferenca pr media, pa prjashtuar edhe Prishtinn. Ndrsa zyrtart e PDK-s dhe ata t LDK-s theksojn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama